18 marca 2018 r. (niedziela) o godz. 10:00 z Żywieckiego Rynku wyruszą uczestnicy

 XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego "O Puchar Starosty Żywieckiego". Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowane są na Żywieckim Rynku.

O czym każdy uczestnik XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” wiedzieć powinien!

BIURO ZAWODÓW

Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu 17 marca w godz. 8:00 – 20:00 w Biurze Informacji Turystycznej na ulicy Zamkowej 2 (obok Konkatedry NNMP) oraz w dniu startu od godz. 7:30 – 9:30 w Biurze Zawodów na Żywieckim Rynku.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez posiadanie przy sobie stosownego upoważnienia, które można pobrać klikając w załącznik poniżej.

CO ZAWIERA PAKIET STARTOWY

- pamiątkową torbę płócienna z nazwą i datą biegu,

- pamiątkowy numer startowy z imieniem zawodnika/czki,

- pamiątkowy ręcznik lub koszulkę,

- bloczek na gorący posiłek,

- butelkę wody 0,5 l Żywiec Zdrój,

- napój energetyczny w  fiolce shot Energy Kick (60 ml), który można zabrać ze sobą na bieg,

- Vitamin Complex 30 tabletek,

- pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.

- a także kupon zniżkowy – 20% na zakupy przez stronę www.aktivionsport.com ważny do 30.04.2018 r. na hasło Półmaraton Żywiecki. Zachęcamy do polubienia Fanpage https://www.facebook.com/AktivonSport 

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE, DEPOZYT, POSIŁEK I REKOMENDOWANE MIEJSCA PARKINGOWE

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji, depozytu, parkingów oraz miejsca na posiłek znajduje się na mapce poniżej, którą można sobie wydrukować i mieć ze sobą w dniu zawodów.

Zachęcamy kierowców, aby korzystając ze wskazanych wyżej parkingów okazywali kartę „Pojazdu uczestnika biegu”, którą można wydrukować klikając w poniższy załącznik.

STREFY CZASOWE

Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnie z wyborem podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Strefa „Elita” czas do 1:20:00
Strefa I czas od 1:20:00 do 1:40:00
Strefa II czas od 1:40:00 do 2:00:00
Strefa III czas powyżej 2:00:00

PUNKTY ODŻYWCZE

Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6,10, 15 i 19 kilometrze, na których będzie wydawana woda w butelkach 0,5 l. Dodatkowo w pakietach startowych otrzymacie Państwo napój energetyczny w  fiolce shot Energy Kick (60 ml), który można zabrać ze sobą na bieg.

FOLORELACJA BIEGACZY

Fotografowie z serwisu FotoMaraton.pl uwiecznią Twoje sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu. Już kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się wszystkie Wasze pamiątkowe zdjęcia z XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Będzie również możliwość wygenerowania darmowego dyplomu ukończenia biegu w formacie PDF do samodzielnego wydruku.

MASAŻE PO BIEGU

Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali na Was po biegu w namiocie w którym będą wydawane pakiety startowe. Masaże zapewnia Hotel Żywiecki Medical Spa & Sport Partnerzy Półmaratonu Żywieckiego

GRAWEROWANIE MEDALU

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego. W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu. Wygrawerowanie medalu to koszt 15 zł będzie możliwość płatności gotówką, kartą, telefonem i BLIK, a to wszystko zagwarantuje firma GrawerBus.

ATRAKCJE NA ŻYWIECKIM RYNKU

Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje m.in. strefa programu: Woda na Start,… a w niej: konkursy z nagrodami, zabawy i konkurencje sprawnościowe, wodne Koło Fortuny oraz spotkanie z Pracownikami ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO: indywidualne porady zdrowotne, badania profilaktyczne, porady dietetyka. Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Żywieckim Rynku czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.