Policjant jest na służbie zawsze i wszędzie.

Słuszności tego twierdzenia dowiódł st. post. Adam Mrowiec, który znajdując się na urlopie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Sytuacja miała miejsce wczoraj w Pewli Ślemieńskiej. Podróżując samochodem ul. Krakowską st. post. Adam Mrowiec zauważył jadącego przed nim Fiata Punto. Samochód poruszał się całą szerokością drogi, bez uzasadnionej przyczyny hamował i przyspieszał. 

Sposób prowadzenia pojazdu przez kierującego mógł sugerować, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant nie zastanawiał się ani chwili i dał kierującemu Fiatem znaki do zatrzymania na poboczu drogi. Gdy tak się stało, funkcjonariusz bez wahania podszedł do kierującego i zabrał mu kluczyki i zawiadomił policjantów z Jeleśni. 

Po sprawdzeniu dokumentów zatrzymanego okazało się, że jest nim 51-letni mieszkaniec naszego powiatu. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci z pewnością zabraliby mu prawo jazdy, gdyby ów obywatel takowe posiadał. Teraz ze swojego godnego pożałowania zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997