Od piątku policjanci z naszego powiatu zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących!

Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek w Żywcu na ul. Partyzantów o godzinie 17:00. 47-letni kierowca wsiadł za kierownicę Fiata Pandy, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Przed północą tego samego dnia licznik zatrzymanych nietrzeźwych kierujących wskazywał już 2. Na ul. Podlesie w Żywcu pewna 39-latka kierowała Mercedesem pomimo posiadania w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w niedzielę. Jednym z zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie jest 35-latek, który kierował pojazdem typu "sam" w Krzyżówkach. Poza faktem jazdy po drodze publicznej z ponad 2,5 promilami alkoholu w czubie, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Okoliczności zatrzymania drugiego z zatrzymanych są bardziej złożone. W niedzielę ok. godziny 17:00 dwaj żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wracali ze szkolenia w jednostce wojskowej w Gliwicach. W pewnym momencie minął ich Hyundai. Żołnierze podejrzewali, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości i gdy ten się zatrzymał, jeden z żołnierzy zabrał mu kluczyki od pojazdu, i powiadomił policjantów z Węgierskiej Górki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że kierujący wsiadł za kierownicę mimo posiadania w organizmie 2 promili alkoholu. Niedzielne zatrzymanie nie było pierwszyzną dla 55-latka, ponieważ już w przeszłości odpowiadał za to przestępstwo. Decyzją sądu został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce wczoraj ok. 18:30 w Jeleśni na ul. Jana Kazimierza. Miejscowi policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu 41-letniego kierującego motorowerem mieszkańca naszego powiatu. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek kierował pojazdem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 

Wszyscy kierujący stracili uprawnienia do kierowania, ponadto grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997