Ciężko słowami wyrazić to co swojemu psu zaserwował jego właściciel.

W sobotę 24 listopada ok. godziny 11:30 na żywiecką komendę wpłynęło zgłoszenie od dwóch chłopaków, którzy w lesie w Łękawicy zauważyli przywiązanego do drzewa psa. Po dotarciu w rejon skrzyżowania ul. Ojca Michała z ul. Wesołą w lasku nad rzeką mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Znaleziony pies był rasy mieszanej, średniej wielkości. Przywiązany był do drzewa czerwonym sznurkiem oraz posiadał niebieską obrożę. Zwierzę zostało przetransportowane do żywieckiego schroniska. 

Prowadzone w tej sprawie śledztwo dotychczas nie pozwoliło wyjaśnić, do kogo należał pies. Policjanci z Gilowic zwracają się z prośbą, aby osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub mogące wiedzieć, gdzie zamieszkuje jego właściciel, skontaktowały się z dyżurnym komendy powiatowej policji w Żywcu pod nr tel. 33 867 22 55 lub z najbliższą jednostką policji pod nr 112. Pomóżmy ustalić osobę, która wystawiła zwierzę na niechybną śmierć!

 

Aktualizacja wtorek 14:30

Jak poinformowała żywiecka policja, sprawa w dalszym ciągu jest w toku, ale dzięki licznym zgłoszeniom od osób, którym los zwierząt nie jest obojętny, ustalenie sprawcy tego przestępstwa jest kwestią czasu. W imieniu naszym i żywieckiej policji dziękujemy za rozpowszechnienie powyższego artykułu. 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997