W miniony weekend policjanci z drogówki mieli pełne ręce roboty.

Wszystko zaczęło się w sobotę ok. 17:40 w Leśnej. Na ul. Św. Michała Archanioła doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy, 30-letni kierujący VW Golfem utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył poruszającego się pieszego. Na miejscu natychmiast znalazły się wszystkie służby ratunkowe, a 43-letni mężczyzna trafił do szpitala. Niestety po pewnym czasie ze szpitala napłynęły bardzo smutne informacje; mężczyzna zmarł.

osp lesna wypadek

Kierujący samochodem był trzeźwy oraz posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kilka godzin trwały prace policyjnego technika kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo. 

* * *

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę przed 17:00. W Twardorzeczce na ul. Górskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Alfą Romeo 35-letni mieszkaniec naszego powiatu utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w zaparkowanego Peugeota. Niebagatelny wpływ na to zdarzenie miał stan, w jakim 35-latek wsiadł za kierownicę. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile alkoholu! Teraz czeka go odpowiedzialność za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu, za co może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

 

Źródło:
KPP Żywiec

Foto:
OSP Leśna

 

Ż997