Wracamy do sobotniego potrącenia pieszego w Leśnej.

O tym zdarzeniu informowaliśmy wczoraj. Przypominamy, do zdarzenia doszło ok. 17:40 na ul. Św. Michała Archanioła. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy, 30-letni kierujący VW Golfem utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył poruszającego się pieszego. Na miejscu natychmiast znalazły się wszystkie służby ratunkowe, a 43-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po chwili zmarł. Pracujący na miejscu policjanci zdołali ustalić, że kierujący VW był trzeźwy, jednak nie były to wszystkie badania jakie przeszedł wtedy sprawca zdarzenia.

Dzisiaj w tej sprawie zapadły kolejne decyzje. Jak wykazały wyniki badań toksykologicznych, 30-latek doprowadził do wypadku, będąc pod działaniem środka odurzającego. Dzisiaj na wniosek śledczych i prokuratora żywiecki sąd wydał wniosek o tymczasowy areszt dla 30-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego, będąc pod działaniem środka odurzającego. To jednak nie koniec sprawy i wszystkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane. Za popełnione przestępstwo w więzieniu sprawca wypadku może spędzić 12 lat.

 

osp lesna wypadek 2

 

Art. 177.K.K.
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178.K.K.
§ 1. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, 174 lub 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

 

Źródło:
KPP Żywiec

Fot:
OSP Leśna, KPP Żywiec

 

Ż997