Komendant żywieckiej policji otrzymał podziękowania skierowane do jednego ze swoich podwładnych.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu mł.insp. Michała Łukasika wpłynęły podziękowania dla mł. asp. Bartłomieja Fijaka. Aspirant na co dzień pełni służbę na Komisariacie Policji w Łodygowicach, gdzie piastuje stanowisko dzielnicowego w sołectwach Pietrzykowice i Zarzecze. Ponadto w sezonie letnim pełni służbę na Jeziorze Żywieckim dbając o bezpieczeństwo tam wypoczywających. 

Niedawno skontaktował się z nim pewien mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Sprawa dotyczyła sprzedaży pewnego sprzętu, jednak sprzedajacy omyłkowo podał w kwocie pobrania kwotę o tysiąc złotych niższą, niż ta, na którą umówił się z nabywcą. Wszelkie próby kontaktu sprzedającego spełzły na niczym, gdyż kupujący nie odpowiadał na próby kontaktu ze strony sprzedającym, a ostatecznie zablokował jego numer telefonu. 

W tym momencie do akcji wkroczył mł.asp. Bartłomiej Fijak. Mieszkaniec Gorzowa poprosił dzielnicowego o pomoc, a ten już przy pierwszej rozmowie zobowiązał się do pomocy poszkodowanemu. Policjantowi udało się dotrzeć do kupującego, który odesłał zakupiony przedmiot, a na swoim koncie odnalazł pieniądze, które wpłacił za jego zakup. 

W podziękowaniach nie zabrakło pełnych uznania dla postawy mundurowego zdań: 

„Bez niepotrzebnych pytań, komentarzy, konkretnie, ale nie mechanicznie, ustalił fakty i dało się wyczuć, że doskonale wie co należy zrobić, aby skonfliktowane strony pogodzić”.

„Powyższa sytuacja jest przykładem kiedy Dzielnicowy idealnie wypełnia założenia Ustawowe. Mianowicie przybliża obywateli do funkcjonariusza, jako osoby pierwszego kontaktu. Będąc blisko lokalnej społeczności możliwe okazało się precyzyjne i błyskawiczne działanie jeszcze przed formalnym zgłoszeniem i jego konsekwencjami”.

"Mimo, że telefonowałem po jego godzinach pracy, wysłuchał mojej relacji i prośby o pomoc. Już po pierwszym kontakcie uspokajała mnie gotowość podjęcia sprawy oraz rzeczowe, choć życzliwe podejście."

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997