17:02 to kolejne zgłoszenie

do którego zostaliśmy zadysponowani. Pierwsze o 14:32 dotyczyło paralotniarza który zawisł na drzewie jednak drugie zgłoszenie po pół godzinie od powrotu okazało dramatyczne mianowicie w jeziorze Żywieckim topi się mężczyzna. Na miejsce udaliśmy się 709s33 z łodzią. Mężczyzna został podjety z wody przez osoby będące przy zdarzeniu. Na brzegu trwa walka o życie - poinformowała na swoim profilu wczoraj Straż Międzybrodzie Żywieckie.

Niestety dramatyczna walka o życie młodego człowieka zakończyła się fiaskiem. 

_____________________________________

Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.00 nad Jeziorem Żywieckim. Jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letni mieszkaniec Imielina, wspólnie ze swoimi znajomymi, pływał wpław w jeziorze. W pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody. Osoby będące świadkami tego zdarzenia natychmiast powiadomiły odpowiednie służby. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Po około 30 minutach mężczyzna został znaleziony. Na brzegu rozpoczęto akcję reanimacyjną. Niestety, pomimo wysiłku ratowników, mężczyzna zmarł. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Obecne były również pozostałe służby ratunkowe. Policjanci będą ustalać teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą. Ani na chwilę nie możemy jednak zapominać o tym, że woda oprócz doskonałej zabawy i ochłody niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw. Kolejny raz apelujemy o rozsądek i wyobraźnię w czasie letniego wypoczynku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE