REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Podrabiani policjanci kolejny raz dali o sobie znać. 

W środę tuż przed 14.00 do mieszkańca Łękawicy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji, podał również swój identyfikator służbowy. W rozmowie powiedział, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy mają kopię dowodu osobistego mężczyzny i korzystając z jego danych chcą przejąć pieniądze. Na szczęście rozmówca zachował zimną krew, zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i przerwał połączenie. Około 19.20 w Ciścu taki sam telefon odebrał 69-letni mężczyzna. On również zorientował się, że rozmawia z oszustem i szybko przerwał rozmowę. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi mieszkańcy powiatu żywieckiego nie stracili swoich oszczędności.

Żywiecka Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie lub wypłacanie pieniędzy z banku. Apel o ostrożność kierowany jest również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie lub wypłatę z banku dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła przezorność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Tego samego dnia na terenie Żywca miała miejsce inna próba oszustwa. Dwaj mężczyźni nachalnie oferowali mieszkańcowi miasta wymianę rynien w domu. Więcej o sprawie w>>>artykule<<<

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

 

Wszystkie
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE