REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Fotoradar na DK1 w Ciścu - czy już działa?

Fotoradar na DK1 w Ciścu - czy już działa?

Jak wygląda sytuacja z fotoradarem na ul. Wyszyńskiego w Ciścu?

Na początku czerwca do sieci trafiła informacja, że w miejscowości Cisiec na ul. Wyszyńskiego, w ciągu Drogi Krajowej nr 1, po wielu latach starań, pojawi się wreszcie fotoradar. 6 lipca rozpoczęły się prace zmierzające do montażu urządzenia. Najpierw został zamontowany słup, na którym zostanie umiejscowiony fotoradar oraz znaki informacyjne o jego ulokowaniu, które pozostawały zasłonięte. 

Na kolejny etap montażu fotoradaru przyszło poczekać do 15 lipca. Wtedy to właściwe urządzenie służące pomiarowi prędkości trafiło na swoje miejsce, a znaki o nim informujące zostały odsłonięte. Taki bieg wydarzeń dla wszystkich kierowców oznaczać mógł tylko jedno: fotoradar w Ciścu zaczął działać!

Na lokalizację wybrano miejsce oddalone o ok. 500 metrów od granicy Węgierskiej Górki. Miejsce to jest niebezpieczne, gdyż na zakręcie, w którego okolicy pojawi się fotoradar, wielokrotnie dochodziło do kolizji i wypadków drogowych.

Czy po ponad miesiącu od tego wydarzenia, przekraczając prędkość w tym miejscu rzeczywiście mamy spodziewać się listu z Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego?

W tej sprawie zwróciliśmy się do Biura Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Poniżej prezentujemy odpowiedź GITD:

 

Wskazany fotoradar jeszcze nie działa.

Obecnie w trwają prace związane z zapewnieniem przyłącza energetycznego do urządzenia.

Informacje o uruchomieniu nowych urządzeń będą publikowane na stronie internetowej CANARD.

 

Reasumując, na chwilę obecną fotoradar w Ciścu nie jest oddany do użytku i nie wiadomo kiedy to się stanie. Informacje o nowouruchomionych fotoradarach można znaleźć na stronie głównej CANARD lub na mapie fotoradarów.

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA