REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Pijani kierowcy nie pojadą

Pijani kierowcy nie pojadą

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Po raz kolejny przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na zagrożenie w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Około 5.20 w Żywcu na ulicy Sienkiewicza,  policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem 31-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kilka minut później również w Żywcu, 30-latek kierował oplem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Około 7.40 policjanci skontrolowali 38-latka, który kierował fiatem ducato. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu będąc w stanie po użyciu alkoholu. Z kolei o 17.25 policjanci z Jeleśni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią 55-latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Ostatni z zatrzymanych to 65-latek, który wsiadł za kierownicę opla mając w organizmie ponad promil alkoholu.  Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: https://zywiec.policja.gov.pl/

Przeczytaj także

 REKLAMA