REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o bliskich, którzy odeszli, ale też o bezpieczeństwie
fot: KPP w Żywcu

Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o bliskich, którzy odeszli, ale też o bezpieczeństwie

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych na drogach, a w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów jest wzmożony ruch pojazdów.

Aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Od wczoraj do 2 listopada policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. W tym czasie mundurowi obecni będą w szczególności w rejonach cmentarzy, ale będą też wszędzie tam, gdzie będzie dochodziło do korków czy zatorów w ruchu. Tam, gdzie będzie to konieczne, będą ręcznie kierować ruchem, aby był on płynny i nie stanowił zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Policjanci będą także reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności te które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Wszystko po to, aby mieszkańcy Żywca, powiatu oraz przyjezdni z innych rejonów Polski, po odwiedzeniu grobów bliskich mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także wzajemny szacunek i empatię w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że okres jesienno – zimowy charakteryzuje się trudnymi i zmiennymi warunkami na drodze. Opady deszczu, mgły, wcześnie zapadający zmrok, mokra i śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, którzy powinni pamiętać, by zachować ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. Dlatego zachęcamy do noszenia odblasków bez względu na to, gdzie się poruszamy. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Przeczytaj także

 REKLAMA