Reklama

REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Bartłomiej Kręcichwost. Piłkarz, który parę sezonów temu z przytupem wszedł w seniorską piłkę, zdobywając koronę króla strzelców Żywieckiej A-klasy!

Dziś ten sam zawodnik jest piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała i ma szansę gry w Ekstraklasie, gdyż został uprawniony do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce! Gratulujemy!

Przy tej okazji przypominamy naszą rozmowe z piłkarzem:

 

Jest młodym, uzdolnionym piłkarzem, który kocha to co robi.

Strzelanie goli, ciężka praca, rozsądek i dystans do codziennego życia. Taki właśnie jest niesamowity Bartłomiej Kręcichwost. Przez wielu uważany za jeden z największych talentów piłkarskich w okolicy. Kim jest perła, którą wychował Muńcół Ujsoły?  

Przed piłkarskim sezonem założyłem sobie za cel koronę króla strzelców w Żywieckiej A- Klasie. Konsekwentnie dążyłem do wyznaczonego celu. Nie było łatwo. Kolejni rywale, kolejne mecze, nieraz ciężko było strzelić ale jak już się strzelało to dla drużyny i dzięki grze całego zespołu. W dużej mierze dzięki golom młodego, bramkostrzelnego napastnika ekipa z Ujsół uratowała ligowy byt. Na przestrzeni całego poprzedniego sezonu niejednokrotnie słyszałem, że interesują się mną inne kluby. Dawało mi to sporą motywację i zastrzyk zapału na kolejne mecze. Takie rzeczy mobilizują do ciężkiej pracy nad własnymi umiejętnościami i pracy nad samym sobą aby po każdym kolejnym meczu i treningu stawać się coraz lepszym i mieć większe umiejętności. Dziś już jestem w nowym zespole. Podbeskidzie Bielsko Biała daje mi szansę rozwoju. Tak samo albo jeszcze bardziej muszę tu ciężko pracować aby osiągnąć sukces i stawiać kolejne kroki naprzód w mojej karierze. Idolem napastnika nie może być nikt inny jak napastnik. Moim idolem jest Radamel Falcao. Dlaczego? Cenię go za to jakim jest piłkarzem i jakim jest człowiekiem. Po kontuzji, która wykluczyła go z gry na Mundialu nie poddał się i wciąż pracuje i nad tym aby być jak najbardziej skuteczny i pomagać swojej drużynie w zdobywaniu kolejnych pucharów. Ten piłkarz jest moim wzorem.
Bartłomiej Kręcichwost
 
Czego zatem życzyć u progu wielkiej kariery?
 
Najważniejszym dla piłkarza jest zdrowie. Bez niego ani rusz. Odporność na kontuzje, chociaż bez nich piłka nożna byłaby dziwna, gdyż jest to męski sport, a o odstawianiu nogi nie ma mowy. Potrzeba na pewno regularnej gry i skuteczności. Chłodna głowa, gdy jesteś oko w oko z bramkarzem, też musi znaleźć się w liście życzeń. Jeśli nie idzie, to na pewno potrzeba czasu i cierpliwości. Ta ostatnia popłaca. 
Bartłomiej Kręcichwost
 
Zatem trzymamy wszyscy kciuki za niezwykły talent jakim jest Bartłomiej. Oby za parę lat Reprezentacja Polski miała pożytek z tego skromnego chłopaka, który, jak podkreśla - ciężkiej pracy się nie boi, bo tylko nią można osiągać sukcesy. 
 
Paweł Jurasz
 
 

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Wywiady
Gość BESKIDLIVE