kasy stefczyka baner 2020

W sobotnie popołudnie na stadionie

w Milówce rozegrany został mecz Podhalanka Milówka - Koszarawa Żywiec, w ramach grupy mistrzowskiej, Klasy Okręgowej Żywiecko - Skoczowskiej. W obu ekipach nie brakuje indywidualności, popartych doświadczeniem z wyższych lig, co zwiastowało ciekawe widowisko. Motyka, Kitka, Janik mieli postarać się, aby już legalnie oglądający z wysokości trybun mecz kibice nie mogli się nudzić. Tak też było.

Badanie rywala, akcja za akcję i weszcie strzały, które trafiały w ręce bramkarzy lub były niecelnie. Zwrotnym i w zasadzie kluczowym momentem meczu, była akcja z 35 minuty gdy na strzał zdecydował się Jakub Urbaś i umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Kurowskiego. Gospodarze tak w końcówce pierwszej połowy, jak i od początku drugiej odsłony meczu dążyli do wyrównania. Z przodu aktywni byli Kitka i Motyka, jednak obrona przyjezdnych kierowana po profesorsku przez kapitana Jakubca, nie dawała się zaskoczyć. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry goście mieli rzut rożny, a dobrą wrzutkę z narożnika boiska, strzałem głową na gola zamienił Przemysław Jurasz! 0-2!

Okazję, aby strzelić kontaktowego gola, miał Kitka ale nieprzyjemny, mocny strzał z dystansu z trudem na rzut rożny sparował Gałuszka. Ciekawy mecz, sporo walki i emocji. Koszarawa Żywiec wywozi z Milówki komplet punktów, który umacnia podopiecznych Tomasza Fijaka w czołówce tabeli grupy mistrzowskiej okręgówki Żywiecko - Skoczowskiej!