kasy stefczyka baner 2020

Kilka długich miesięcy przyszło czekać kibicom na start Żywieckiej A- klasy!

Tam, gdzie oglądało się ostatni mecz, tam też rozpoczynamy wiosnę. Mimo tego, że w miniony weekend rozgrywane były mecze zaległe z rundy jesiennej, to dziś oficjalnie rozpoczęli sezon zawodnicy A- klasy!

W pierwszym premierowym meczu rundy wiosennej Magórka Czernichów podejmowała Podhalankę Milówka. Ambitny, młody zespół Magórki długo grał zawzięcie i przy dużym szczęściu remisował 0-0. Pech gospodarzy, którzy wyszli z kontratakiem, ale strzał jednego z piłkarzy zatrzymał się na słupku. Szczęście uśmiechnęło się jednak do przyjezdnych tuż przed przerwą, a sposób na dobrze broniących się gospodarzy znalazł Filip Balcarek, który swoim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście zaciekle atakowali aby podwyższyć wynik. Sztuka ta udała się już kilka minut po przerwie a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartosz Sala. Na kolejną bramkę licznie zgromadzona publiczność czekać musiała do 81', kiedy to świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Kamil Kozieł, który zaskoczył bramkarza bezpośrednio z narożnika boiska. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce! 0-3! Dzieła zniszczenia dokonał ponownie Kozieł, dla którego był to drugi gol w tym meczu pieczętujący wygraną ekipy z Milówki 0-4!

Tak więc już na „dzień dobry” z A- klasą mamy mnóstwo goli i emocji! Oby tak do ostatniej kolejki. Czego brakowało? Piłkarze i kibice głośno mówili o zgraniu i braku gry na trawiastym boisku. Z kolejki na kolejkę gra wszystkich zespołów powinna zatem wyglądać lepiej.

Autor: Paweł Jurasz