REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Tour de Pologne przez Milówkę i... Kamesznicę!
Fot: Szymon Gruchalski/TdP

Tour de Pologne przez Milówkę i... Kamesznicę!

Bielsko-Biała na trasie tegorocznej,

jubileuszowej edycji 80. Tour de Pologne UCI World Tour! Po krótkiej przerwie w 2022 roku, największy i najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, powróci do stolicy Podbeskidzia. W Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig Tour de Pologne Junior. 

15 maja zostało podpisane oficjalne porozumienie na metę etapu w Bielsku-Białej, pomiędzy Czesławem Langiem, Dyrektorem Generalnym Lang Team oraz Prezydentem Miasta Bielska-Białej, Panem Jarosławem Klimaszewskim. Kolarze z najlepszych drużyn świata, pojawią się w mieście 2 sierpnia.

Już oficjalnie mogę potwierdzić, że w tym roku wracamy do Bielska-Białej, gdzie zlokalizowana będzie meta pięknego, arcytrudnego górskiego etapu, na którym różnica wzniesień wyniesie ponad 3000 metrów! – zapowiada Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. – Bielsko-Biała to miejsce kultowe w historii Tour de Pologne. Zwycięstwa etapowe odnieśli tutaj mistrz świata i zwycięzca Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski oraz mistrz olimpijski z Tokio, Richard Carapaz.- dodał srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

tourdepologne.pl

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Zanim jednak zawodnicy dojadą do mety, jeden z etapów będzie prowadził przez Milówkę i podjazd w Kamesznicy. O szczegółach trasy będziemy informować!

Przeczytaj także

 REKLAMA