REKLAMA

reklama

                      

Jubileusz Młodych Juhasów w Soblówce: 60 lat dźwięków, tańców i wspólnoty!
Fot: UG Ujsoły

Jubileusz Młodych Juhasów w Soblówce: 60 lat dźwięków, tańców i wspólnoty!

W uroczystej atmosferze Wiejskiego Domu Kultury w Soblówce, mieszkańcy oraz goście ze Słowacji zgromadzili się, by uczcić 60. rocznicę istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Młode Juhasy”.

Wydarzenie, które miało miejsce 19 listopada, rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym, celebrowanej przez ks. Ryszarda Kubasiaka, proboszcza miejscowej Parafii.

Rozśpiewane jubileuszowe obchody zgromadziły nie tylko mieszkańców Soblówki, ale również przedstawicieli lokalnego samorządu, w tym Tadeusza Piętkę, wójta Gminy Ujsoły. Gościnnie pojawił się także Marek Majdiš, starosta Orawskiej Lesnej ze Słowacji, dodając międzynarodowego wymiaru wydarzeniu.

Wśród wyróżnionych byli kierownicy zespołu, a szczególną uwagę zwrócono na Pana Franciszka Kruczyńskiego, założyciela zespołu Mały Juhas, będącego prekursorem dzisiejszego zespołu. Jego dziedzictwo reprezentował syn Józef, podczas gdy osobiście na uroczystość przybyły Panie Jolanta Kurowska oraz Magdalena (Mizia) - Morton. Obecnie zespołem z dumą kierują Gabriela Biegun oraz Czesław Kobielus.

W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentowały nie tylko Młode Juhasy, ale także zespoły Flajsovancek oraz Magurka z Orawskiej Lesnej, pod kierownictwem utalentowanego Wiktora Chudoby. Wieczór wypełniony był nie tylko pięknymi dźwiękami, ale także góralskim tańcem, który wszyscy obecni doskonale opanowali.

Podziękowania skierowane zostały w stronę Księdza Proboszcza Ryszarda Kubasiaka za wzruszającą homilię, a także rodzicom dzieci należących do Zespołu. Wójtowi Gminy Ujsoły wyrażono wdzięczność zarówno za wsparcie finansowe jubileuszowej uroczystości, jak i za wieloletnie przychylne podejście samorządu do działalności zespołu. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko upamiętniło 60 lat istnienia Młodych Juhasów, ale także zjednoczyło społeczność w radosnym świętowaniu ich dziedzictwa kulturowego.

źródło: UG Ujsoły

 

 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA