REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

To będzie rok Energylandii! Moc atrakcji na start jubileuszowego sezonu.

To będzie rok Energylandii! Moc atrakcji na start jubileuszowego sezonu.

2024 będzie rokiem Energylandii? Jesteśmy o tym przekonani! Przed nami spektakularne wydarzenia, otwarcie bajkowej strefy i okrągły jubileusz! Z niecierpliwością odliczamy dni do 6 kwietnia, kiedy to Największy Park Rozrywki w Polsce rozwinie czerwony dywan, zapraszając Gości na swój najbardziej porywający sezon w historii. Co znajdziemy w Energylandii, która niemal każdego dnia będzie celebrować dekadę swojego istnienia? Przygotujcie się na listę atrakcji, która zapiera dech w piersiach!

Już na starcie, 6 kwietnia, Energylandia otwiera swoje wrota, obiecując niezapomniane emocje, niekończącą się zabawę i odrobinę magii. W roku jubileuszu, każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie. Park zaprasza na ekspedycję po swoich sześciu tematycznych krainach, z których każda kryje coś wyjątkowego. Maluchy zakochają się w Bajkolandii i Circus Zone, pełnych bajkowych postaci i bezpiecznych rozrywek, podczas gdy całe rodziny znajdą wspólną radość na emocjonującym Roller Coasterze RMF Dragon.

Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, Strefa Ekstremalna obiecuje przypływ adrenaliny z najszybszym w Europie Mega Coasterem HYPERION i rekordowym Speed Water Coasterem. Do tego dochodzi Smoczy Gród z najwyższym na świecie drewnianym rollercoasterem Zadra i ogromnym Wonder Wheel, zapewniającym spektakularne widoki. Na miłośników wody czeka Aqualantis i jego dominujący Double Launch Coaster Abyssus, oferujący cztery inwersje
i gwarantujący mokrą przygodę.

 

Mnogość atrakcji dla maluchów! Dowiemy się, co skrywa bajkowa Sweet Valley

Równie wyczekiwanym wydarzeniem tego sezonu będzie otwarcie strefy Sweet Valley, w której zakochają się szczególnie najmłodsi Goście! Już 27 kwietnia 2024 roku Odwiedzających wciągnie cukierkowa kraina. Nowa strefa, rozciągająca się na 4 ha, zaoferuje Gościom 10 różnych atrakcji, w tym dwa familijne rollercoastery: Fluff Choco Chip Creek i Nacomi Honey Harbour, które obiecują emocjonujące przejażdżki dla całej rodziny. 

Oprócz tego, Goście będą mogli cieszyć się kolorowymi karuzelami, zakręconymi filiżankami i cukierkowymi sklepikami, tworzącymi atmosferę magicznego świata pełnego fantazji. W Sweet Valley znajdzie się także szereg innych atrakcji, jak Candy Carousel, Crazy Barn, Bumble Boats czy Bon Bon Balloon, które dostarczą rozrywki zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym. Centralnym punktem strefy będzie Sweet Valley Town Hall Theatre - multifunkcyjny teatr z funkcjami widowiskowymi i gastronomicznymi, mieszczący 1000 osób, którego otwarcie zostało zaplanowane w 2 etapie. Warto podkreślić, że Park, dzięki otwarciu strefy, w której królować będą najmłodsi, znacznie poszerza ofertę atrakcji dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (do tej pory oferował ich 25).

 

10. urodziny i długa droga, jaką przeszła Energylandia

W tym sezonie Energylandia świętuje także swoje 10. urodziny! To już dekada pełna magii, emocji i niezapomnianych przygód. 14 lipca odbędzie się wyjątkowa uroczystość, którą już teraz musimy zabukować w kalendarzu. Na okrągłe urodziny przygotowano mnóstwo niespodzianek i specjalnych atrakcji. Będzie to dzień pełen śmiechu, radości i wspólnych chwil, które na długo zapadną w pamięć. 

Energylandia imponuje skalą swojego rozwoju, zaczynając od „skromnych” 26 ha w 2014 roku, by teraz dumnie rozpościerać się na terenie niemal trzykrotnie większym. Początkowo Park postrzegany był jako typowa letnia atrakcja, a z czasem zaczął łamać stereotypy, oferując emocje na największych i najszybszych rollercoasterach niezależnie od pogody. Ten rozwój, obejmujący zarówno powiększanie powierzchni, jak i wprowadzanie nowych stref i atrakcji, sprawił, że Energylandia stała się magnesem przyciągającym Gości z całego świata.

Każdy rok przynosił coś nowego, począwszy od pierwszych atrakcji takich jak ŚmiejŻelki Energuś, Dragon, i Mayan, przez kolejne przełomowe otwarcia, w tym Formułę i Water Park w 2016, Circus Zone i Boomerang w 2017, aż po Speed Water Coaster, Tropical Fun i Hyperiona w 2018. Kolejne lata to debiut Zadry, Twistera, Exotic Island, Abyssusa, Wonder Wheel i Bamboo Bay, aż po najnowszą strefę, czyli Sweet Valley. Równolegle do tych ekscytujących nowości, ostatnie lata przyniosły także rozwój wodnej strefy, co pozwoliło Energylandii poszczycić się tytułem Parku Wodnego nr 1 w Europie!

 

Zaczynamy świętowanie. Okazji będzie naprawdę wiele!

Zaznaczamy, że okazji do świętowania w 2024 roku będzie jednak znacznie więcej! Energylandia już zapowiedziała inne, wyjątkowe wydarzenia w najbliższych tygodniach. Kinder Party odbędzie się 1 i 2 czerwca, oferując weekend pełen zabawy i radości, z rozdaniem 10 tys. gadżetów i wieloma atrakcjami  dla najmłodszych Gości. 13 lipca oraz 10 sierpnia zaplanowano Magic Night & Beach Party – 13 godzin zabawy do 23:00, z Parkiem rozświetlonym milionami świateł i letnim klimatem.

Ze wszystkich atrakcji najlepiej skorzystać całymi rodzinami. Pomoże nam w tym Promocja Rodzinna 2+1 Gratis, dzięki której możemy nabyć bilety dwudniowe znacznie taniej. Czas na skorzystanie z promocji mamy do 5 kwietnia 2024 roku, a wejściówki można zakupić na stronie ticket.energylandia.pl w zakładce "Promocja". Bilety zakupione podczas Promocji będą ważne do 21.06.2024 r.

 

źródło: Materiał prasowy Parku Rozrywki Energylandia

 

 REKLAMA

Przeczytaj także