REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się trzynasta edycja

festiwalu Żywieckie Suwakowanie, czyli międzynarodowych spotkań puzonowych w Żywcu. W dniach 23.07 – 29.07.2018 ponad 150 puzonistów i tubistów z całego świata będzie miało okazję szlifować swój warsztat pod okiem mistrzów, a publiczność zgromadzona na koncertach – posłuchać naprawdę dobrej muzyki!

Swoją wiedzą dzielić się będą międzynarodowe sławy: Dante Luciani (University of Miami, USA), Maciej Pietraszko (Miami City Ballet, Southwest Florida Symphony), czy Peter Malton (Dixiland Society, Szwecja), Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Eloy Panizo Padron (Narodowe Forum Muzyki), prof. Jan Górny (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach), Krzysztof Kott (Filharmonia Narodowa w Warszawie), Wojciech Rolek (Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku) oraz Mariusz Płonka (Orkiestra Dęta Wilamowice). Oprócz warsztatów i lekcji dla puzonistów, w programie festiwalu przewidziano liczne koncerty, m. in. Wieczór Jazzowy Dante Lucianiego, Jam Session, Koncert Młodych Talentów, a także Koncert Galowy Orkiestry Festiwalowej, który odbędzie się w Amfiteatrze pod Grojcem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Żywieckie Suwakowanie organizowane jest od 2006 roku przez Annę i Macieja Pietraszko przy współpracy z Krakowską Fundacją Sztuki. To połączenie wakacyjnego odpoczynku z muzyką i przyjemnością gry na puzonie, jak również okazja do wymienienia doświadczeń oraz przybliżenia publiczności wszechstronnego i pełnego możliwości instrumentu jakim jest puzon. W ciągu dwunastu edycji na Festiwalu zagrało przeszło 1300 muzyków z całego świata, m. in. z Polski, USA, Szwecji, Hong-Kongu, Czech czy Słowenii. Festiwal od samego początku cieszy się dużą popularnością zarówno wśród muzyków jak i mieszkańców Żywca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE