Znamy już

trasę tegorocznej odsłony Tour de Pologne!

Dzisiaj w Warszawie punktualnie o 12:00 odbyła się prezentacja 76. edycji naszego narodowego Touru. Podobnie jak bywało to w latach minionych, trasa całego wyścigu ulokowana będzie na południu kraju. Wyścig odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia i odwiedzi takie miasta jak: Kraków, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Chorzów, Zakopane czy Bukowina Tatrzańska. 

Nas jednak najbardziej interesować będą etapy 4 i 5. Dlaczego? Wtedy właśnie kolorowy peleton zawita w nasze tereny.

 

Etap IV - 6 sierpnia

Tego dnia kolarze wyruszą z Jaworzna, a czekać ich będą 173 kilometry ciężkiej trasy. Po dość płaskim początku kolarze będą kierować się na południe województwa. W Porąbce wjadą na pierwszą z dwóch pętli o długości 38,5 km. Jej trasa wieść będzie wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego, Czernichowa, Tresnej i w Oczkowie skręci w kierunku Kocierza. Tam zlokalizowana będzie premia górska pierwszej kategorii, następnie kolarze skierują się w stronę Wielkiej Puszczy, skąd wrócą do Porąbki. Po pokonaniu dwóch okrążeń peleton skieruje się ponownie do Kocierza, gdzie w pobliżu hotelu odbędzie się finisz 4 etapu. Z pewnością będzie to jeden z bardziej emocjonujących etapów tegorocznej odsłony Tour de Pologne. Na pierwszym górskim etapie zobaczymy, kto z faworytów jest dobrej formie.

 

0

1

 

Etap V - 7 sierpnia

Kolejnego dnia ponownie najlepsi kolarze świata odwiedzą nasze strony. Trasa tego etapu względem zeszłorocznej edycji praktycznie nie uległa zmianie. Podczas piątego etapu kolarze przemierzą trasę o długości 154 kilometrów z Wieliczki do Bielska-Białej. Podobnie jak to było rok temu, kolarze wjadą do naszego powiatu od strony Huciska, gdzie usytuowana będzie premia górska drugiej kategorii. Stamtąd skierują się do Rychwałdu, gdzie także będzie czekała na nich premia górska drugiej kategorii. Następnie peleton pokona fragment trasy, z którym przyszło mu się mierzyć już dzień wcześniej. W Międzybrodziu Bialskim cykliści odbiją w kierunku Przegibka, gdzie będzie czekał na nich piekielnie trudny podjazd z premią górską pierwszej kategorii. Następnie kolarze dotrą do Bielska-Białej, gdzie pokonają trzy rundy, po 7,2 km każda. Tym razem o zwycięstwie zadecydują sprinterskie umiejętności kolarzy.

 

3

4

 

Wszystkich sympatyków zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie wyścigu!

 

Źródła grafik:
Tour de Pologne