REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Kto zostanie

wpisany do Złotej Księgi Miasta Żywca? Jak Żywiec chce wykorzystać 10 milionów euro?  Czy jest szansa na to, by smog z Żywca zniknął do roku 2030? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zostaną udzielone podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Żywcu zaplanowanej na 14 czerwca 2018 z okazji Dnia Żywca.

Już w najbliższy piątek, oficjalnie rozpoczynają się Dni Żywca. Ich pierwszy akcent miał miejsce przed tygodniem, gdy w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się spotkanie z historykiem idei Krzysztofem Czyżewskim zatytułowane „Małe centrum wszechświata”.

Oficjalne uroczystości Dni Żywca rozpoczną się w piątek, 14 czerwca uroczystą sesją Rady Miejskiej, w trakcie której zaplanowano sporo wydarzeń. 13 osób i 6 instytucji zostanie wpisanych do Złotej Księgi Miasta Żywca.

Miasto Żywiec podpisze list intencyjny, który być może będzie początkiem drogi do tego, by w mieście nad Sołą i Koszarawą smog został zlikwidowany do roku 2030.

Pojawiła się szansa na pozyskanie 10 milionów euro środków zewnętrznych. Czy Żywiec ma szansę sięgnąć po te fundusze? – Mamy bardzo ciekawy pomysł, który może bardzo mocno ożywić nasze miasto. Chcemy zaoferować taki projekt, który pozwoli na to, by sięgnąć po te fundusze. Szczegóły przedstawię na sesji z okazji Dnia Żywca – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Ciekawostką będzie prezentacja modeli lalki mieszczki żywieckiej przygotowana przez Muzeum Miejskie w Żywcu.

Od 16.00 w piątek zapraszamy do amfiteatru Pod Grojcem, gdzie odbędzie się Maraton Zumby i Festiwal Kolorów oraz po raz pierwszy Festiwal Balona.

Dni Żywca to również mnóstwo dobrej muzyki. 15 czerwca zapraszamy do amfiteatru Pod Grojcem od godziny 17.00. Na scenie plenerowej zaprezentują się Jarosław Kąkol z zespołem Małe Kino, South Machine, Nowak i Złe Psy oraz gwiazda wieczoru Ray Wilson (Genesic Classic).  Bilety w cenie 15 złotych będzie można nabyć przed koncertem. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

dnizywcaplakat

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE