W najbliższą  niedzielę

14 lipca 2019r., serdecznie zapraszamy na akcję poboru krwi. Akcja będzie miała miejsce przy Parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Radziechowach, w godzinach od 9 do 13.

Zapotrzebowanie na krew zawsze będzie ogromne. Zazwyczaj nie zastanawiamy się skąd pochodzi, jest dla nas jasne, że po prostu ma być. Ale, aby była potrzebni są dawcy krwi. Stąd wziął się pomysł, by do naszej Gminy po raz kolejny zaprosić Krwiobus. Przypomnijmy, iż podczas ostatniej zbiórki 3 lutego, krew oddały 23 osoby. Chętnych było dużo więcej, ponad 40 osób, ale niestety nie wszyscy zostali zakwalifikowani. 

Kto może oddać krew?

Zgłaszający się do oddania krwi (18 – 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport, dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy zgłaszający się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. 

Krew będzie można oddać w Krwiobusie czyli mobilnym punkcie poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzaćakcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w dniach wolnych od pracy. Podczas akcji można również zapisać się do Banku dawców szpiku kostnego.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE