REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Ależ były emocje!

Za nami wybory Najpiękniejszej Góralki! Wszystko to w ramach Dni Istebnej. Najpierw kandydatki zaprezentowały sie w sukniach ślubnych i powiedziały kilka słów o sobie... gwarą. Następnie odpowiadały na pytania publiczności i świetnie sobie z tym poradziły. Ogromny aplauz jednak wzbudziło pojawienie się dziewcząt w... strojach regionalnych. 

A było tak:

W tym roku organizatorzy rozszerzyli regulamin zapraszając do zabawy również dziewczyny z innych regionów Beskidów. O koronkową koronę zawalczyło w tym roku 11 pięknych i odważnych dziewczyn. Były to: Darina Gociekova z Kosarisk, Kinga Golik z Koniakowa, Dominika Kohut z Koniakowa, Natalia Legierska z Koniakowa, Justyna Matuszny z Jaworzynki, Jolanta Niedoba z Jablunkova, Karolina Nowak z Istebnej, Anna Onderek z Mostów u Jablunkova, Johanka Pazderova z Bukovca, Sylwia Polok z Istebnej, Aleksandra Waszut z Koniakowa.

W Jury zasiedli w tym roku: Lucyna Grabowska – właścicielka Agencji Modelek Grabowska Models, Elżbieta Legierska - Niewiadomska - Dyrektor GOK w Istebnej, Wojciech Grychnik, Mister Beskidów 2019, Magdalena Kosiborska- Finalistka Miss Polski 2019, Robert Szewczyk miłośnik folkloru z Bystrzycy, dyrektor czeskiego oddziału polskiej firmy Technica. Imprezę prowadzili znakomici konferansjerzy: Aneta Legierska i Błażej Knopek.

Trzeba przyznać, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Wypatrując tej najpiękniejszej, ocenie poddali nie tylko urodę ale też wdzięk, grację i wypowiedzi dziewczyn. Musiały one wykazać się znajomością gwary oraz humorem opowiadając na podchwytliwe pytania. W pierwszym wyjściu mogliśmy je podziwiać w sukienkach ślubnych z salonu sukni ślubnych „Izabela” ze Skoczowa. Potem kandydatki zachwyciły w kreacjach wieczorowych z  butiku „By o la la” Anny Urbaczki – Domasik – współorganizatorki wyborów. Z kolekcji tego sklepu pochodziły też wakacyjne, zwiewne sukienki i kombinezony, w których dziewczyny zatańczyły specjalnie przygotowany układ taneczny wyćwiczony pod okiem choreografki pokazu, instruktorki tańca Bożeny Idziniak. Potem jednak nadszedł czas, by zaprezentować się w stroju góralskim – kabotku, modrzyńcu i kyrpcach. Był to ostateczny „test” na to, która z kandydatek zasługuje na tytuł Najpiękniejszej Góralki.

Wybory – urozmaicone, zaskakujące, opatrzone dowcipnym komentarzem prowadzących były prawdziwą ucztą dla oka. Warto dodać, że urodę góralek podkreślił makijaż wykonany przez Magdalenę Rucką - mobilną kosmetyczkę, Annę Urbaczkę – Domasik. Podkreślające urodę fryzury na ich głowach wyczarowały Iwona Kohut i Laura Haratyk z Beauty Center. Dodatkowo mogliśmy podziwiać finezyjne wiązanki ślubne, które były dziełem hurtowni „Małgorzatka” z Wisły Grażyny i Zenona Zembol, którym zawdzięczamy również dekorację sceny. Kandydatkom na scenie asystował Mateusz Guga – model z Agencji Grabowska Models.

W przerwach między wyjściami modelek mogliśmy delektować się muzyką w wykonaniu rewelacyjnego zespołu Blach Kapela oraz kapeli Capki ze Skalitego. Na scenie zaprezentowały się również talenty wokalne: Miriam Kohut z Istebnej i jej siostra Sara Kohut. Do utworu „Laleczka z saskiej porcelany” pięknie zatańczyła Julka Kohut.

Jurorzy uznali, że tytuł Najpiękniejszej Góralki w tym roku powinien powędrować do szesnastolatki z Istebnej, Sylwii Polok. Miss Warkocza została Kinga Golik z Koniakowa, a Miss Publiczności - Anna Onderkowa z Mostów u Jabłonkowa. Dodatkowy tytuł Miss Tańca powędrował do Jolanty Niedoby z Jabłonkowa. Każda z dziewczyn otrzymała bardzo atrakcyjne bony i nagrody.

Po wyborach, koronacji i wręczeniu nagród „Pod Skocznią” znów rozpoczęła się zabawa taneczna - tym razem przy rytmach świetnego zespołu dancingowego „Bis Tal”

Wrażenia, emocje, muzyka.. to wszystko ważne ale przecież nie byłoby Dni Istebnej bez dobrej kuchni. O gastronomię podczas Dni Istebnej zadbały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, które w tym roku debiutują w wielkim stylu! Dzięki nim uczestnicy imprezy mogli wybierać w wyjątkowo bogatym menu racząc się m. in. plackami z blaszy, karczkiem, golonkiem maćkami w kapuśnicy, a także kołoczem, buchtą, czy kruchymi ciasteczkami! Pogodne, uśmiechnięte panie w swoich „firmowych” strojach spisały się znakomicie.

_________

Istebna.eu

istebnamiss5

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Sport
Beskid997
Wywiady
Gość BESKIDLIVE