REKLAMAStefczyk

 

Trwa zrzutka dla OSP Złatna!

Pomaganie innym leży w naszej naturze, więc kiedy my potrzebujemy pomocy, zwracamy się do Państwa, jako do naszych przyjaciół. Dziękujemy za każdą możliwą pomoc i wsparcie. Zrzutka dotyczy wsparcia finansowego na zakupu samochodu ratowniczo - gaśniczego o napędzie 4x4 oraz sań ratowniczych specjalistycznych w trudnych terenach górskich.

Link do zrzutki:

 

https://zrzutka.pl/y7y4h7

 

Z kim w naszym społeczeństwie kojarzy się strażak - ochotnik? Z poczuciem bezpieczeństwa, chęcią pomocy, radością czerpaną z ochrony życia i mienia innych ludzi. Tacy właśnie chcemy być dla naszej wsi i gminnej społeczności. Chcemy być kimś, na kim mieszkańcy mogą polegać i komu ufają, zawsze chętni do niesienia pomocyJednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Złatnej funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 70 lat. W tym czasie nasi strażacy wielokrotnie brali udział w akcjach pożarniczych, przeciwpowodziowych, sytuacjach, gdy zagrożone było życie mieszkańców. Każdorazowo ochotnicy narażają własne życie, by pomagać innym, działając w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Codziennie dbamy o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Złatnej i gminy Ujsoły. Działania, jakie podejmujemy łączą się jednak z potrzebami finansowymi. Dysponujemy sprzętem, zakupionym częściowo dzięki własnemu wkładowi, po części dzięki pomocy władz naszej gminy. W ubiegłych latach przebudowie poddana została remiza oraz garaże co spowodowało poprawę stanu technicznego budynku remizy. W 2017 roku dzięki pomocy gminy do naszej jednostki został zakupiony nowy skuter śnieżny YAMAHA (ratowniczy), który jest bardzo potrzebny w naszej miejscowości oraz sąsiednich miejscowościach. Gmina Ujsoły jest wysunięta na południe kraju i jest obszarem górzystym gdzie dotarcie zimą do większości mieszkańców z szybką pomocą jest tylko za pomocą takich sprzętów jak skuter śnieżny, quad.

Jednakże do przemieszczania się ze skuterem śnieżnym potrzebny jest samochód terenowy o napędzie 4x4 oraz specjalistyczne sanie ratunkowe których nie posiadamy co uniemożliwia przeprowadzanie akcji ratowniczych. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą zarówno do przedsiębiorstw jak i do osób prywatnych o wsparcie dla naszej jednostki w postaci środków pieniężnych, których potrzebujemy. Czasami nawet ci, którzy na co dzień pomagają, potrzebują Waszej pomocy… Każde wsparcie, jakim zostaniemy przez Państwa obdarzeni zostanie przez nas docenione i odpowiednio wynagrodzone. Możemy Państwu zaproponować umieszczenie banerów na stronie internetowej naszej jednostki, zamieszczenie wizytówek na kalendarzu strażackim, którego rozprowadzanie stało się już tradycją w naszej miejscowości, jak również osobiste podziękowania, potwierdzone wydaniem odpowiedniego certyfikatu. Z pozdrowieniami zarząd OSP Złatna.

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Sport
Gmina Rajcza
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE