REKLAMAStefczyk

 

Na Jasną Górę w 28. pieszej

pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej pod szczyt jasnogórski w niedzielę, 11 sierpnia, wkroczyło 2 461 pątników. Tradycyjnie wyruszyli z pięciu miast: 6 sierpnia z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. Z Andrychowa wyruszyła także jedna, licząca 124 uczestników, grupa rowerowa. W zależności od miejsca wyjścia pątnicy pokonali 150-170 km w ciągu 5-6 dni.

Pielgrzymowali pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha idziemy do Matki”. Kierownikiem pielgrzymki był ks. Damian Koryciński. W pątniczej posłudze wspierało go 25 księży, 7 kleryków oraz 6 sióstr zakonnych. Najmłodszą pątniczką była 3,5 miesięczna Zuzia, najstarszym pątnikiem 86-letni Mieczysław, który pieszo pokonał całą trasę.

pielgrzymka6

Ks. Damian Koryciński, nawiązując do tegorocznego hasła pielgrzymki, wyjaśnił, że w drodze pątnicy rozważali tajemnicę osoby Ducha Świętego, który jest nam dany w czasie chrztu świętego i bierzmowania. „Mówiliśmy o tych sakramentach, mówiliśmy o darach Ducha Świętego, o owocach Ducha Świętego i oczywiście tak, jak mówi hasło, patrzyliśmy na Maryję, jako na Tę, która dała Jezusa, a Chrystus daje nam z Ojcem Ducha Świętego” – stwierdził.

(...)

Od kilku lat w prowadzonej przez salwatorianów grupie św. Kingi licznie pielgrzymują Węgrzy. Grupę w ich ojczystym języku powitał przeor Jasnej Gry o. Marian Waligóra.

O godz. 13.30 rozpoczęła się Msza św. na zakończenie pielgrzymki pod przewodnictwem i z homilią bpa Piotra Gregera. Słowa powitania w imieniu ojców i braci paulinów wypowiedział o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry.

________________________________

diecezja.bielsko.pl

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Gmina Jeleśnia
Beskid997
Sport
Wywiady
Gość BESKIDLIVE