To kolejny rekord i 15-sty Roller Coaster najnowocześniejszego

Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia jutro zostanie otwarty. Premiera o godzinie 14!

Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków. Jest ona osadzona w zupełnie nowej strefie parku – Smoczym Grodzie powstałym na obszarze 5 hektarów. Niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścienia” lub tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. Ta niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami, idealnie komponuje się z surowcem z którego jest wykonana Zadra oraz jej tematyzacją,  przenosząc Gości w dawne światy. 

Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość 121 km/h. Kolejka wynosi nas na wysokość 63,8 metrów po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiada aż 3. Pierwszy spadek wprost zapiera dech w piersiach, bowiem jego nachylenie to 90 stopni. Producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malowniczy Zator!

Budowa nowej części Smoczy Gród oraz kolejki Zadra trwała 11 miesięcy, a zaangażowanych w nią było ponad 300 osób. Wśród nich wyspecjalizowani projektanci, inżynierowie, budowlańcy, mechanicy, elektrycy, ogrodnicy a także konstruktorzy roller coasterów.  Co ciekawe drewno do budowy kolejki – niezwykle twarda i odporna na warunki atmosferyczne sosna żółta – pochodzi z dalekiego Stanu Georgia w USA.

 

 

 

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE