12 listopada na Rynku w Żywcu

odbędzie się zbiórka krwi w ramach jubileuszowej, X edycji akcji „Oddaj krew – idź na mecz". Krwiodawcy będą mogli spotkać się m.in. z piłkarzami TS Podbeskidzie i odebrać atrakcyjny zestaw nagród, w tym karnet na wszystkie wiosenne mecze „Górali". Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Żywiec, Antoni Szlagor.

Inicjatywa „Oddaj krew – idź na mecz", cyklicznie prowadzona od roku 2010 to jedna z największych w Polsce akcji krwiodawstwa. Co roku sympatycy klubu TS Podbeskidzie oraz mieszkańcy Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i okolic chętnie dzielą się krwią, w zamian otrzymując atrakcyjny zestaw nagród oraz symboliczny bilet na mecz Podbeskidzia.

W tym roku klub TS Podbeskidzie po raz pierwszy wyszedł z akcją poza granice Bielska-Białej. Podbeskidzie to klub całego regionu - dlatego zawsze ciepło patrzyliśmy w stronę mieszkańców Żywca oraz okolic. Pochodzi stamtąd bardzo wielu naszych kibiców, a na przestrzeni lat przez kadrę klubu przewinęło się kilku znanych zawodników rodem właśnie z Żywiecczyzny. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby z akcją „Oddaj krew – idź na mecz" wyjść jeszcze bliżej w stronę mieszkańców Żywca i zorganizować zbiórkę krwi w tym mieście – mówi dyrektor marketingu klubu, Kamil Sarapata.

Zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 12 listopada na Rynku w Żywcu w godzinach 10:00 – 16:00. Dla każdego krwiodawcy klub przygotował atrakcyjne nagrody. W ich skład wchodzi m.in. karnet na mecze TS Podbeskidzie w rundzie wiosennej. Coroczną tradycją stało się wręczanie jednorazowych biletów na mecze za udział w akcji. W tym roku chcieliśmy przygotować dla krwiodawców coś szczególnego – również po to, aby zachęcić do oddania krwi osoby, które z różnych względów wcześniej się na to nie zdecydowały. Wierzymy, że ten darmowy karnet skłoni do wzięcia udziału w akcji jak największą liczbę osób – bo przecież chodzi o to, aby zebrać jak największą ilość krwi. Ponadto w paczkach znają się m.in. apteczki, oranżady Bolek i Lolek, upominek od firmy I Love BB, zaproszenia do restauracji i inne gadżety.

Atrakcji nie zabraknie również na miejscu wydarzenia. Na miejscu będą obecni zawodnicy klubu TS Podbeskidzie oraz osoby z ramienia klubu i współorganizatora akcji – Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Żywcu.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE