REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Obecnie na terenie

Centrum „Ad-Finem” w Czernichowie przebywa 180 osób z czego  minimum 37 osób jest zakażonych (do chwili obecnej na 180 pobranych wymazów otrzymaliśmy wyniki badania 100 osób – 61wyników ujemnych, 37 dodatnich, 2 wątpliwe).

Z uwagi na bardzo trudną sytuację związaną z dalszym funkcjonowaniem placówki, Zintegrowane Służy Ratownicze działające na terenie obiektu zarekomendowały ewakuację ośrodka lub niezwłoczne wsparcie personelu placówki dodatkowym personelem medycznym i opiekuńczym.

Mając na uwadze ochronę zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Żywieckiego oraz osób przebywających na terenie obiektu, w dniu dzisiejszym skierowaliśmy pismo do Wojewody Śląskiego o pilne podjęcie wspólnych działań, które pozwolą na wsparcie personelu ośrodka i zabezpieczenie pacjentów bezpośrednio w ośrodku.

W załączeniu do pisma skierowanego do Wojewody przekazano wykaz wszystkich placówek – gabinetów lekarzy rodzinnych z terenu Powiatu Żywieckiego prowadzących również działalność w zakresie pielęgniarek środowiskowych. Jednocześnie zasugerowano wsparcie działalności ośrodka w Czernichowie służbami merytorycznymi będącymi w gestii wojska.

____________

Starostwo Powiatowe w Żywcu

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE