REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Apel Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty:

 Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracam się z apelem o pomoc dla Mieszkańców Powiatu Żywieckiego.

Z informacji, jakie uzyskałem, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.

Stąd też zwracam się z olbrzymią prośbą do personelu medycznego, w tym do lekarzy rodzinnych, lekarzy mieszkających na terenie Powiatu Żywieckiego różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników KPP o wsparcie pracy oddziałów Szpitala Żywiec. Każda godzina dyżurowa przepracowana przez Państwa miałaby olbrzymie znaczenie dla pacjentów wymagających hospitalizacji i oznaczałaby rozciągnięcie opieki nad Państwa pacjentami na terenie nowoczesnego szpitala.

Zwracam się do Państwa nie w swoim imieniu, ani też nie w imieniu Szpitala Żywiec, ale w imieniu Mieszkańców Powiatu Żywieckiego – pacjentów, wśród których mogą znaleźć się Wasi znajomi, przyjaciele czy rodzina.

Wszelkie zapytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia prosimy kierować do:

InterHealth Canada

Szpital Żywiec

tel. 736 625 641

tel. 696 929 586

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach innych związanych z tym apelem do:

Starostwa Powiatowego w Żywcu

tel. 33 860 50 00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Z poważaniem,

Andrzej Kalata

Starosta Żywiecki

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE