REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 
Miasto Żywiec wraz
z Partnerami naszej nowej akcji rozda mieszkańcom minimum pół tysiąca sadzonek drzew. Wiedząc jak bardzo drzewa są potrzebne, pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, by ich ilość na terenie miasta znacznie wzrosła. Chcemy by mieszkańcy, którzy mają możliwość zasadzenia drzew na terenie swoich ogródków i działek wsparli ekologię w mieście poprzez zasadzenie otrzymanego drzewa, wpływając w ten sposób na zwiększenie w mieście ilości tlenu i redukcję dwutlenku węgla. Sadząc drzewa przyczynią się również do zwiększenia liczby terenów zielonych w mieście, a więc również jego atrakcyjności. Warto zaznaczyć, że drzewa te przyczynią się również do rozwoju populacji pszczół, niezbędnych do naszego życia.
Zachęcamy również firmy, instytucje i osoby prywatne, które nie mogą zasadzić drzew na swoich terenach, ale na sercu leży im poprawa ekologii w mieście do wsparcia finansowego akcji. Wpłacając dowolną kwotę na dedykowane konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Drzewa” przyczyniacie się do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszym mieście! Każdy kto wesprze akcję otrzyma specjalny certyfikat z podziękowaniem. Wszystkie otrzymane na ten cel środki zostaną przeznaczone na zakup sadzonek drzew, które następnie bezpłatnie trafią do mieszkańców.
 
Zasada jest bardzo prosta. 22 kwietnia, czyli w Dniu Ziemi przeprowadzimy pierwszą akcję rozdawania sadzonek. Wspólnie z pierwszym Partnerem akcji, którym jest Nadleśnictwo Jeleśnia na żywieckim Rynku rozdamy ponad 500 sadzonek. Do zabrania będą: czereśnia ptasia, jawor, lipa oraz sadzonki drzew owocowych, jak jabłoń czy grusza. Nie będziemy oczekiwali w zamian niczego, np. surowców wtórnych. Jedna osoba będzie mogła zabrać maksymalnie dwie sadzonki. Sadzonki będą wydawane do wyczerpania zapasów. O dokładnych godzinach akcji poinformujemy w oddzielnym komunikacie.
Im więcej będzie Partnerów akcji i wpłat na konto oraz osób chcących udostępnić swoje tereny tym więcej sadzonek drzew zostanie rozdanych.
Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE