REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Eucharystia przy schronisku

na Hali Miziowej na jednym ze stoków Pilska w Beskidzie Żywieckim była 17 lipca 2021 r. kulminacyjnym momentem kolejnego spotkania w ramach tegorocznej „Ewangelizacji w Beskidach”. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Bohater drugiego planu”, odnoszące się do patrona tego roku – św. Józefa.

Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Olesiński z parafii św. Macieja w Andrychowie. Przy ołtarzu polowym modlili się wraz z nim dwaj inni księża: wikary z Bestwiny Adam Wandzel oraz Tomasz Marek, który niebawem rozpocznie posługę wikariuszowską w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Kazanie wygłosił ks. Wandzel. Duchowny zwrócił uwagę, w jaki sposób Józef, wpatrujący się w Boga Ojca, starający się Go naśladować niczym „cień”, ucieleśnia w swym ziemskim życiu ojcowski model, stając się wyznacznikiem ludzkiego ideału ziemskiego ojcostwa dla nas samych. Podkreślił znaczenie właściwej inspiracji współczesnych ojców, którzy powinni szukać w św. Józefie – czuwającym i obecnym – wzoru postępowania.

Po Mszy św. zebrani uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata. Przyjęli też namaszczenie rychwałdzkim olejkiem radości.

Spotkanie przygotowała wspólnota formacyjno-ewangelizacyjna „Francesco Team”, działająca przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie. Ich formacja duchowa opiera się na medytacji słowa Bożego metodą Lectio Divina i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolejne zaplanowane spotkania na szczytach w ramach „Ewangelizacji w Beskidach” to jeszcze: 24 lipca – Hrobacza Łąka, 31 lipca – Potrójna, 7 sierpnia – Rachowiec, 14 sierpnia – Rycerzowa Wielka, 21 sierpnia – Wielka Racza.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Od ośmiu lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Szczegóły na pl-pl.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach oraz www.rychwald.franciszkanie.pl

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE