REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

"Pod Skrzydłem Anioła” tak nazywa się nowo otwarty Klub Samopomocy dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach.

W uroczystości wzięli udział między innymi Ksiądz Biskup Piotr Greger, Ks. Robert Kasprowski -  Dyrektor CARITAS, Ks. Piotr Pokojnikow - Proboszcz Parafii Radziechowy, Stanisław Szwed - Sekretarz w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kazimierz Matuszny – Poseł na Sejm RP, Jan Chrząszcz I Wicewojewoda Śląski, Jan Wroński – Dyrektor PFRON Oddział Katowice, Andrzej Kalata - Starosta Żywiecki, Stanisław Kucharczyk - Wicestarosta, Roman Rokita - Przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu, Członkowie Zarządu Powiatu oraz  Radna Powiatu Jadwiga Klimonda oraz Wójt Gminy Radziechowy Wieprz – Maciej Mika.

„Pomysł na utworzenie Dziennego Domu Pobytu powstał z powodu dużego zapotrzebowania na tego typu placówkę w naszym powiecie. Dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim jest objęta nauczaniem, a także różnymi formami terapii, rehabilitacji i opieki do 25 roku życia. Jednakże później pozostaje im jedynie spędzanie czasu w domu rodzinnym. Skutkiem tego rodziny osób głęboko upośledzonych borykają się z niełatwym problemem zapewnienia im całodobowej opieki” – podkreślił Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk.

Dzięki znakomitej współpracy CARITAS i Powiatu Żywieckiego oraz Proboszcza Parafii w Radziechowach osoby niepełnosprawne mogą korzystać w pełni z wyremontowanego i doposażonego budynku. Klub zatrudnia fachową obsługę - pedagoga, psycho-terapeutkę i panie przeszkolone do pracy z osobami niepełnosprawnymi lub starszymi. W chwili obecnej z obiektu może korzystać około 20 osób jednak czynione będą starania w kierunku zwiększenia powierzchni klubu.

Opieka nad uczestnikami odbywa się trzy razy w tygodniu po pięć godzin. Docelowo Klub będzie dostępny pięć dni w tygodniu.

Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE