REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Nawet sto tysięcy pątników w dwudziestu krajach weźmie w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
Nocą, w milczeniu i samotności każdy z nich przejdzie jedną z kilkuset tras liczących od 40 do 133 km. 
Organizowana jest w całej Polsce. 
Wędrówka rozpocznie się mszą o godz. 20.00, po niej pątnicy wyjdą na wybrane przez siebie trasy. W tym roku będzie to ponad 600 tras - nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie.
 
Podczas drogi krzyżowej obowiązuje skupienie i milczenie. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach, po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej. Czytają tam specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Wędrówka kończy się zazwyczaj rano dotarciem do punktu docelowego.
Jak to będzie w Żywcu - Zabłociu? 
 
  * Żywiec-Zabłocie trasa św. Floriana 51 km 23.03.2018
Żywiec-Zabłocie, Wieprz, Brzuśnik, Magura, Skała, Słowianka, Żabnica, Hala Boracza, Hala Redykalna, Hala Lipowska, Hala Rysianka, Romanka, Sopotnia Mała, przeł. U Poloka, Trzebinia, Żywiec-Sporysz, Żywiec-Rynek, Żywiec-Zabłocie.
Trasa w większości w terenie górskim po znakowanych szlakach PTTK. 14km powyżej 1000m.n.p.m.  Możliwy śnieg, błoto. Na odcinku od stacji XII do XIII szlak słabo oznaczony (możliwość pobłądzenia)
 
* Żywiec - Zabłocie, trasa św. Stanisława 38 km 23.03.2018
Żywiec-Zabłocie, Żywiec-Rynek, Kocurów, Moszczanica, Rychwałd, Rychwałdek, Ostry Groń, Pewel Ślemieńska, Czeretnik, Janikowa Grapa, Jeleśnia, Kiełbasów, Pewel Mała, Żywiec-Sporysz, Żywiec-Zabłocie.
 Trasa prowadzi drogami asfaltowymi i leśnymi. na trasie możliwe błoto. do przejścia odcinek na przełaj - dnem wąwozu, następnie polana i las (za znakami odblaskowymi). na trasie strome podejścia i zejścia.
 
* Żywiec - Zabłocie, trasa bło.o. Michała 41 km 23.03.2018
żywiec-Zabłocie, Żywiec-Rynek, Moszczanica, Rychwałd, Łękawica, Okrajnik, Gilowice, Ślemień, Jasna Górka, Pewel Ślemieńska, Pewel Mała, Rychwałdek, Łyska, Żywiec-Sporysz, Żywiec.
Trasa prowadzi w większości drogami asfaltowymi. W kilku miejscach przejścia drogami polnymi. Na trasie strome podejścia i zejścia.
 
*Żywiec - Zabłocie, trasa św. Faustyny 25 km  23.03.2018 
Żywiec-Zabłocie, Lesna, Lipowa, Twardorzeczka, Radziechowy, Matyska, Przybędza, Radziechowy, Wieprz, Żywiec-Zabłocie.
Dla osób ze słabszą kondycją lub chcących "posmakować" trudów EDK przed przyszłorocznym udziałem w pełnej trasie EDK.trasa prowadzi drogami asfaltowymi z krótkimi odcinkami dróg polnych i leśnych. na trasie jedno strome podejście i zejście.
 
* Żywiec - Zabłocie, trasa św. Pawła 26 km, 23.03.2018 
Żywiec-Zabłocie - Żywiec-Sporysz - Świnna - Przyłęków Sanktuarium MBWW - Jastrzębica - Wieprz - Żywiec-Zabłocie. 
 
Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE