Reklama

REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje:

Na stronie Starostwa Powiatowego w Żywcu na bieżąco publikujemy i aktualizujemy istotne informacje dot. uchodźców z Ukrainy. 

W dniach 25 i 28 luty odbyły się posiedzenia sztabu kryzysowego z udziałem Starosty Żywieckiego, Burmistrza Miasta Żywca, Wójtów, Policji, Straży Pożarnej i Szpitala Żywiec. Efektem tych posiedzeń jest stworzenie bazy obiektów na terenie Żywiecczyzny, które w ramach zawartych porozumień zapewniają zakwaterowanie wraz z wyżywieniem dla uchodźców z Ukrainy. Na dzień dzisiejszy w w/w bazie znajduje się ok 700 miejsc zakwaterowania. Ponadto podjęto decyzję o przeprowadzeniu Powiatowej Akcji Humanitarnej, która zostanie przeprowadzona na terenie Miasta Żywca oraz Gmin w specjalnie wyznaczonych punktach, a koordynatorem tej akcji jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. W chwili obecnej na terenie miasta Żywca organizujemy magazyn do którego dostarczane będą przez Gminy określone produkty i środki. Transporty z magazynu zostaną wysłane na wskazany przez Wojewodę Śląskiego adres. Szczegóły dot. lokalizacji i godzin pracy punktów zbiórki udostępnimy w najbliższym czasie na stronach internetowych.

Jednocześnie władze Powiatu Żywieckiego podjęły decyzję o udostępnieniu pomieszczeń po dawnym przejściu granicznym w Zwardoniu dla działań humanitarnych organizowanych przez CARITAS Polska.

Niezależnie od w/w działań pracownicy Starostwa Powiatowego w Żywcu w dniu 28 luty przeprowadzili zbiórkę środków finansowych z których zakupiono produkty żywnościowe i leki. Ponadto udało nam się zorganizować bezpłatnie - śpiwory, koce, materace, papier toaletowy i mydło w płynie.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Wywiady
Gość BESKIDLIVE