Tłumy, tłumy... "Przepraszam wszystkich,

którzy się nie zmieścili..." - ciepłe powitanie Donalda Tuska w Żywcu, który te oto słowa skierował do mieszkańców Żywca. 

Goszczący MCK lider PO podkreślił, iż to spotkanie planował od dłuższego czasu. Zwrócił uwagę, co spotkało się z aplauzem, iż "Żywiecczyzna to Żywiecczyzna, nie Podbeskidzie i nie Śląsk". Jeśli tego ktoś nie rozumie, nie zrozumie też pojedynczego człowieka. 

Donald Tusk powiedział również, iż szuka pozytywów władzy PiS, ale trudno ich się doszukać, ponieważ "wolni ludzie są zagrożeniem dla władzy, która chce bezwzględnie panować". Zakupy limuzyn i ilość wypadków PiSu jest... rekordowa. 

Lider PO poruszył zarówno tematy ogólnokrajowe, ale przede wszystkim lokalne. Jako priorytetowe wskazał odmulenie Jeziora Żywieckiego. To zadanie o ogromnym znaczeniu dla  rozwoju turystyki. Potrzebne są na nie duże pieniądze, które z pewnością by się znalazły, gdyby...PiS ich nie marnował. 

Budowa aquaparku w Węgierskiej Górce, problemy komunikacyjne mieszkańców Rycerki i wysuniętych na południe miejscowości - to tylko część poruszonych zagadnień. W tej chwili mieszkańcy kierują do Donalda Tuska pytania z sali. 

 

Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE