W ubiegłym roku

modlitwa różańcowa do granic Polski objęła cały kraj i udział w niej wzięło tysiące wiernych. "Różaniec do granic", czyli  modlitwa do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnienień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. 

W tym roku dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Klasztoru o. o.  Dominikanów w Korbielowie cieszyć mogliśmy się jedynym na Żywiecczyźnie tego typu wydarzeniem. Dlaczego? Odpowiedź zdaje się być oczywista. Bo w Korbielowie zarówno wśród mieszkańców, jak i w samym Klasztorze, kult Matki Bożej ma znaczenie szczególne. Nad góralami bowiem czuwa Matka Boża Korbielowska. 

rozaniec5a

"Rózaniec do Granic" w Korbielowie

W sloneczną sobotę 7 października prawie 400 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Klasztor o.Dominikanów "Różańcu do Granic". Na to wyjatkowe wydarzenie przyjechali ludzie z całej Żywiecczyzny, z Polski wschodniej i północnej. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10 adoracją Najświętszego Sakramentu, po którym nastąpiła krótka konferencja poświęcona Matce Bożej. O 11 godz. wierni zgromadzili sie na mszy św. 

U Dominikanów z rozmachem

Zanim jednak z modlitwą różańcową uczestnicy wyruszyli na trasę, gospodarze zadbali o poczęstunek. Z dużym rozmachem przygotowany obiad to inicjatywa Klasztoru o.Dominikanów, w który jednak zaangażowały się mieszkanki Korbielowa.

rozaniec2a

Po posiłku podczas trasy na granicę wierni odmawiali różaniec. 5 km - taki odcinek pokonali z Kościoła parafialnego w Korbielowie do granicy państwa. Tam odmówiono wspólnie litanię dominikańską - bardzo ważną dla zakonników modlitwę, będącą jednocześnie symbolem nawrócenia i pomocy w trudnych czasach. 

rozaniec4a

W imieniu Klasztoru o.o. Dominikanów dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by "Różaniec do Granic" stał się faktem. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia - mieszkańcom Korbielowa i okolicznych miejscowości. 

_____________________________________

Ewa Jeremicz

Konsultacja: o. Krzysztof Ruszel OP