REKLAMAStefczyk

 

Szanowni Państwo,

w związku z coraz liczniejszymi pytaniami i komentarzami dotyczącymi wysokości podatków na 2020r. w Gminie Milówka uprzejmie Państwa informuję co następuję:

1. Rada Gminy w Milówce pod koniec 2019r. uchwaliła nowe stawki podatkowe na 2020r. Stawki te różnią się w mojej ocenie nieznacznie w porównaniu ze stawkami uchwalonymi pod koniec 2018r. na rok 2019 (przykładowo podatek od budynków mieszkalnych rok do roku wzrósł tylko o 8 groszy na rok za metr kwadratowy. Pozostałe przykłady stawek do porównania w załącznikach).

2. W tym roku dodatkowo niektórych Mieszkańców naszej Gminy obowiązywać będzie zmiana klasyfikacji gruntów wynikająca z przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Żywcu modernizacji ewidencji gruntów i budynków, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na wysokość płaconych przez Państwa podatków. Dotychczasowe grunty rolne zabudowane budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi były opodatkowane podatkiem rolnym, którego wysokość była niewielka.
Po inwentaryzacji tereny te zostały zakwalifikowane jako tereny pozostałe i opodatkowane podatkiem od nieruchomości w wysokości 50 groszy za metr kwadratowy rocznie.

Pragnę Państwa poinformować, że Mieszkańcy Kamesznicy ten sposób opodatkowania mają już od roku 2013, gdyż tylko ta miejscowość znalazła się wówczas w opracowaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu.

dex1

dex2

dex3

dex4

Wszystkie
Sport
Żywiec
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE