REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Niezapomniany finisaż wystawy artystów z Kamesznicy i Ciśca

Niezapomniany finisaż wystawy artystów z Kamesznicy i Ciśca

Dzisiejszy finisaż wystawy dwóch utalentowanych lokalnych artystów stał się niezapomnianym wydarzeniem, jednocząc społeczność w fascynującej podróży przez świat sztuki.

Prace artystyczne, prezentowane przez Panią Janinę Bużko z Ciśca i Pana Stanisława Szymulę z Kamesznicy, emanowały różnorodnością stylów i technik, od realistycznych pejzaży po abstrakcyjne kompozycje. Nieocenione zasługi w tym wydarzeniu miała Pani Grażyna Kąkol, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce. Jej pasja do sztuki i zaangażowanie w rozwijanie lokalnego potencjału artystycznego były widoczne we wszelkich detalach organizacji. 

Janina Bużko, od lat szkolnych odzwierciedlająca swoją miłość do rysunku i malarstwa, znalazła prawdziwe zrozumienie dla sztuki dopiero w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Tam zetknęła się z różnymi technikami plastycznymi, szczególnie fascynując się tajnikami tkactwa artystycznego, które kontynuuje do dzisiaj.

W swoim wolnym czasie oddaje się malarstwu na płótnie, akwarelom, a szczególnie fascynuje ją sztuka malarska na szkle. Jako członek Stowarzyszenia Plastyków "Ondraszek" aktywnie uczestniczy w wystawach i plenerach organizowanych przez to Stowarzyszenie. Tematem jej prac są: pejzaż beskidzki, architektura, kwiaty, a także sztuka ludowa. Janina Bużko to artystka, która w swoich dziełach odzwierciedla różnorodność i piękno świata wokół nas.

Stanisław Szymula, 84-letni emerytowany pracownik dozoru górniczego, od najmłodszych lat oddany pasji do grafiki i sztuki. Fascynację malarstwem na płótnie według wzoru odkrył przeszło 5 lat temu, a spod jego ręki wyszło ponad 50 obrazów o różnorodnej tematyce. Pomimo podeszłego wieku, zajęcie to sprawia mu ogromną satysfakcję, zwłaszcza że może dzielić się swoimi dziełami z rodziną i przyjaciółmi.

Wśród gości można było spotkać Wójta Gminy Milówka, Pana Roberta Piętkę. Jego obecność podkreślała zainteresowanie i wsparcie dla lokalnych inicjatyw artystycznych. 

Finisaż nie tylko stanowił moment zakończenia wystawy, ale również ukazał symbiozę pomiędzy artystami, lokalnymi liderami a społecznością. To wydarzenie, poprzez obecność Wójta i dyrektora Ośrodka Kultury, podkreślało ważność wspierania sztuki jako siły napędowej rozwoju społeczności lokalnej.

To było niesamowite doświadczenie! Atmosfera finisażu była pełna pozytywnej energii i radości. Dziękuję organizatorom za tak wyjątkowe wydarzenie, które na pewno pozostanie mi w pamięci!
Uczestnik finisażu

 

 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA