REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Projekt Szlakiem Kultury Żywiecczyzny - Inwestycja za około 3,5 mln zł!

Projekt Szlakiem Kultury Żywiecczyzny - Inwestycja za około 3,5 mln zł!

Gmina Milówka poinformowała o udziale w ambitnym projekcie o nazwie "Szlakiem Kultury Żywecczyzny". Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczą również Gmina Ujsoły, Park Etnograficzny w Ślemieniu, Powiat Żywiecki oraz Aglomeracja Beskidzka.

Celem projektu jest rozbudowa kompleksu historycznego wokół "Starej Chałupy" w Milówce. Plan zakłada nie tylko renowację istniejących budynków mieszkalnych, ale także odtworzenie zabudowań i obiektów architektury, tworząc XIX-wieczne założenie gospodarskie wsi żywieckiej.

Warto zaznaczyć, że oprócz istniejących budynków, powstanie nowy budynek dydaktyczno-ekspozycyjny, nawiązujący w formie zewnętrznej do nieistniejącego już budynku gospodarczego. Ponadto planuje się odtworzenie ogrodzenia, bramy wjazdowej, ogródków przydomowych i innych elementów małej architektury, tworząc kompleksowe i autentyczne środowisko historyczne.

Całkowity koszt projektu szacowany jest na około 3,5 miliona złotych. Aktualnie dostępne są projekty zagospodarowania, które mieszkańcy i zainteresowane strony mogą przyjrzeć się bliżej. To dopiero początek, a już teraz projekt zapowiada się niezwykle interesująco. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy i efekty prac, które niewątpliwie przyczynią się do zachowania i promocji bogatej kultury Żywiecczyzny. 

 

źródło: Gmina Milówka 

 REKLAMA

Przeczytaj także