REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Konkurs na tradycyjna palmę wielkanocną rozstrzygnięty [WIDEO]
Fot: GOK Milówka

Konkurs na tradycyjna palmę wielkanocną rozstrzygnięty [WIDEO]

Wczoraj w Starej Chałupie w Milówce gościło niezwykłe wydarzenie - rozstrzygnięcie Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.

Autorzy palm wraz z dumnie towarzyszącymi im rodzicami przybyli, aby odebrać zasłużone nagrody i dyplomy, podkreślając w ten sposób nie tylko swoje artystyczne osiągnięcia, ale także silną więź z tradycją i lokalną społecznością.

Wójt Gminy Milówka Robert Piętka oraz Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kocierz, wspólnie z komisją, która oceniła prezentowane palmy, stanowili ważny element tego spotkania, podkreślając zaangażowanie w rozwój kulturalny i społeczny regionu. Nie zabrakło również duchowego wsparcia, gdyż wśród obecnych był także Ksiądz Prałat Józef Nędza, który swoją obecnością dopełnił atmosferę tradycji i wspólnoty.

Ksiądz wikary Krzysztof Kawik, wraz z uczniami Liceum w Milówce, wnieśli niezwykłą dawkę artystycznego wdzięku na to wyjątkowe wydarzenie, prezentując krótki, lecz poruszający montaż słowno-muzyczny. Ich zaangażowanie i talent nie tylko uświetniły atmosferę spotkania, lecz także przypomniały o sile wspólnoty i solidarności, które są nieodłącznymi elementami życia w Milówce.

To wydarzenie nie tylko uhonorowało talent i zaangażowanie twórców palm, ale również stanowiło wyraz oddania hołdu bogactwu lokalnych tradycji i dziedzictwu kulturowemu, które w Milówce są pielęgnowane z niezwykłą pieczołowitością i pasją.

 

 REKLAMA

Przeczytaj także