23 lipca z Żywca wyruszyli na trasę uczestnicy ewangelizacyjnej

wyprawy „Rozkręć wiarę”. Ich celem było  sanktuarium La Salette.  Wcześniej zdobyli pierwszą, z siedmiu zaplanowanych, przełęczy alpejskich – Hochtor (2504 m n.p.m.), gdzie wspólnie modlili się na Mszy św. w powierzonych im intencjach.

Wyprawa rowerowa w ramach zainicjowanego 8 lat temu cyklu „Rozkręć wiarę” miała być tym razem dziękczynieniem i okazją do materialnego wsparcia klasztoru sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach. Obok tych, którzy kierują jednośladami, w wyprawie wzięła udział samochodowa obsługa techniczna – w sumie 22 osoby.

W piątek 10 sierpnia 15.00, po pokonaniu 2100 km alpejskimi przełęczami Austrii, Włoch, Szwajcarii i Francji, dotarli do sanktuarium Matki Bożej w La Salette.

"Po 2100 km dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w La SALETTE. Już odbyła się Msza Święta w intencjach z KSIĘGI INTENCJI" - poinformowali uczestnicy wyprawy. 

O 20.45 odbyło się w Nabożeństwo Wieczorne, podczas którego wręczono Matce Bożej bukiet kwiatów ofiarowany przez ludzi z Żywca i okolic proszących o łaski. Wręczone zostaało również odznaczenie od Burmistrza Miasta Żywca dla Huberta Gacha za remont obiektu sakralnego Męki Pańskiej z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. 

 

Reklama

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY RAJCZA:

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE