REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Trasa przeznaczona dla turystyki

pieszej, biegaczy, nordic walking, ski-tur oraz rowerowej turystyki terenowej.
Blisko 24 tysiące ważnych głosowań zanotowano podczas I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tej podstawie powstała lista zadań do realizacji w 2020 roku.
W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy regionu decydowali o rozdysponowaniu 10 milionów złotych. Dzięki oddanym przez Państwa głosom w liczbie: 1929 na głosów oddanych na nasz projekt „Wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi” otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 140 000,00 PLN. Nasz projekt stanowił zadanie o zasięgu podregionalnym obejmujący powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała. Będzie realizowany na ternie powiatu cieszyńskiego i żywieckiego.
Głównym celem zadania jest wyznaczenie ścieżki turystycznej biegnącej od Trójstyku w Jaworzynce poprzez Zwardoń, Milówkę do Rajczy po terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego i łączącej Beskid Śląski i Beskid Żywiecki z miejscami odpoczynkowymi w stylu zbójnickim, oznaczona i trasowana multimedialnie oraz fizycznie również dla osób niewidomych. Oprócz charakteru turystycznego ścieżka ma posiadać walory poznawczo historyczne dzięki ustawieniu tablic mówiących o faunie i florze regionu oraz uwarunkowaniach historycznych z naciskiem na tradycje zbójnickie i pasterskie. Trasa przeznaczona dla turystyki pieszej, biegaczy, nordic walking, ski-tur oraz rowerowej turystyki terenowej. Zwieńczeniem projektu ma być cykliczna impreza sportowo turystyczna o nazwie Rajd Trzech Prezydentów, która ma na stałe wpisać się w kalendarz imprez organizowanych przez Marszałka Województwa Śląskiego.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i oddali głosy w I Edycji Budżetu Obywatelskiego województwa Śląskiego a szczególnie zaś tym, którzy oddali głos na Nasz projekt. Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszych etapów realizacji projektu.
Korzystając z okazji życzymy Wszystkim „Do Siego Roku”
autorzy projektu:
Przemysław Romanek i Mariusz Bury.

___________

Aktywna Rajcza

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY RAJCZA:

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Gmina Jeleśnia
Sport
Beskid997
Wywiady
Gość BESKIDLIVE