REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Narciarski Rajd Chłopski to największa zimowa impreza odbywająca się na terenie Gminy Rajcza

oraz sąsiadujących z nią gmin po stronie Słowacji. To wydarzenie, które łączy w sobie sportową rywalizację, zabawę, integrację uczestników przyjeżdżających z terenu całego kraju oraz promocję lokalnej kultury i turystyki.

Zbliżający się Rajd Chłopski zapowiada się szczególnie, gdyż będzie to jego jubileuszowa - 50. odsłona jako imprezy ogólnopolskiej.

Od 26 do 28 stycznia 2018 r. drużyny rajdowe, ale również indywidulani zawodnicy będą rywalizować ze sobą podczas czterech biegów narciarskich, w tym biegu głównego „Beskidy Bez Granic”, mini biathlonu, biegu Przebierańców oraz Zjeździe Na Byle Cym. Dodatkowymi atrakcjami, a dla drużyn również okazją do zdobycia kolejnych punktów będzie barwny Korowód Rajdowy oraz Targi Smaków.  Odbędzie się także kolejna edycja biegu „Wilcze Gronie”.

Nowością najbliższej edycji będzie dyskoteka integracyjna w stylu lat 80-tych. Nieodłącznym elementem Rajdu Chłopskiego są występy zespołów regionalnych oraz gwiazd muzyki rozrywkowej. W tym roku będzie to zespół TABU oraz Teresa Werner.

Ponadto chcąc podkreślić rangę jubileuszu odbędzie się gala poświęcona historii Rajdów Chłopskich, przygotowana zostanie wystawa fotograficzna przedstawiająca  najciekawsze wydarzenia związane z Rajdami od 1954 r. oraz publikacja.

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY RAJCZA:

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE