REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

"Scheda z Nutka", czyli nasze regionalne dziedzictwo

"Scheda z Nutka", czyli nasze regionalne dziedzictwo

Jednym z działań projektowych w ramach realizowanego projektu „Scheda z Nutką”  

jest prowadzenie Video Bloga, który przybliża zagadnienia związane z naszą rodzimą kulturą regionalną. W kolejnych odcinkach będzie można zapoznać się m.in. z tematami poświęconymi tradycjom naszego regionu, kulturze, muzyce oraz obyczajom - jak to kiedyś bywało.  

Odcinki różnić się będą od siebie nie tylko poruszanymi tematami ale także okolicznościami ich nagrywania. Natomiast to, co będzie je łączyło to treść, która na potrzeby Vloga, będzie realizowana gwarą.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia  Vloga  i jego promocji wśród znajomych, zwłaszcza tych mieszkających poza naszym terenem.

Video Wlog jest realizowany w ramach mikroprojektu dofinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego  w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz budżetu państwa  w 5% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Działania realizujemy ze słowacką gminą Nova Bystrica. Udział partnera jest niezbędny dla osiągnięcia zakładanych celów w projekcie.

Przypomnijmy - warsztaty "Scheda z Nutką" to także nauka  budowy prostych instrumentów pasterskich. Ich uczestnicy mieli okazję wykonać własnoręcznie proste instrumenty i sprawdzić ile trzeba czasu, aby się nauczyć na nich grać. Zajęcia prowadzone były w Soli, Zwardoniu i Rycerce Górnej. Do grona miejscowości „warsztatowych”  dołączyła także Rajcza. Tutaj w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu można się było zapoznać z haftem regionalnym. Po krótkim wprowadzeniu w problematykę przedmiotu - w ruch poszła igła. W zajęciach wzięło udział kilkanaście osób, w różnym wieku i różnej płci. 

 REKLAMA

Przeczytaj także