REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Na wiosnę bieżacego roku zaplanowane jest kilka istotnych inwestycji w gminie Rajcza.
Przedstawiamy wybrane zagadnienia, a do tematu będziemy jeszcze wracać.
 
 
Na wiosnę 2018 roku zostanie przeprowadzony remont drogi powiatowej 1447 S Rajcza – Sól – Zwardoń na odcinku od skrzyżowania na stację kolejową w Rycerce Dolnej aż do remizy OSP Sól. Przetarg na jej wykonanie jest już rozstrzygnięty.
 
 Uzyskano porozumienie pomiędzy Starostą Żywieckim Andrzejem Kalatą, Wójtem Ujsół i Wójtem Rajczy, dotyczące przekazania w całości środków finansowych z oszczędności zimowego utrzymania dróg powiatowych  na budowę chodnika z Rajczy do Ujsół. Jest gotowy projekt budowlany. Duża część środków jest już też zabezpieczona. Przetarg będzie niebawem ogłoszony, a roboty winny ruszyć wiosną. Gmina Rajcza czyni starania o pozyskanie reszty brakujących środków.
 
Na wiosnę 2018 r. ruszy remont infrastruktury rekreacyjnej w postaci budowy tras rowerowych. Będą to odcinki: - Od mostu„U Szewczyka”przez Rajczę Dolną do terenów RZGW – przetarg rozstrzygnięty, umowę podpisano z Alpine BAU - wartość zadania: 240.000,00 zł. Pozostałe odcinki: od granicy z Milówką
do mostu„U Szewczyka”; Rajcza Dolna przez most w kierunku stacji PKP Rajcza; od mostu na stację kolejową do parku w Rajczy; od ośrodka„Brzeszcze”w Rycerce Dolnej do mostu na „Rycerki”; od„Suławów”w Rycerce Górnej do Kółka Rolniczego w Soli – na realizację tych zadań uruchomiono procedurę przygotowania dokumentacji i  uzyskania wymaganych zgód i pozwoleń. Ogłoszenia przetargów na wykonawstwo nastąpi w  okresie zimowym, a  właściwą realizację przewidziano na rok 2018.
 

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY RAJCZA:

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE