REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Zmarł ks. Wł. Rypień, emerytowany proboszcz w Soli
Fot: diecezja.bielsko.pl

Zmarł ks. Wł. Rypień, emerytowany proboszcz w Soli

W 56. rocznicę swoich

święceń kapłańskich, 12 listopada 2023 r. zmarł ks. kanonik Władysław Rypień, emerytowany długoletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli i budowniczy tutejszego kościoła. Pochodzący z Radziechów duchowny przeżył 87 lat.

Zmarły ksiądz urodził się 25 lipca 1936 r. w Radziechowach. Przyjął święcenia kapłańskie 12 listopada 1967 r.

Kierował parafią w Soli ponad 30 lat – w latach 1978-2010. Był odpowiedzialny za budowę kościoła, która rozpoczęła się w 1980 r. Świątynia została poświęcona w 1986 r.

Był osobą bardzo skromną, jeździł poklejonym fiatem 126 p. Z wykształcenia był budowlańcem, dlatego często sam nadzorował prace. Zaskarbił sobie mieszkańców też swoją duchowością, organizował spotkania modlitewne. Był ciepły i gościnny” – mówi duszpasterz Domu Księży Emerytów oraz księży chorych i starszych w diecezji ks. Tomasz Związek i przywołuje na potwierdzenie słowa szefowej rady ekonomicznej parafii w Soli Lucyny Szczotki.

Po przejściu na emeryturę ks. Władysław zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 15 listopada br., w parafii św. Marcina w Radziechowach. O 14:30 zaplanowano Różaniec, a o 15:00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

_________________

diecezja.bielsko.pl

 REKLAMA

Przeczytaj także