15 maja

kończy się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W ramach tego bibliotecznego święta zorganizowaliśmy akcję „Samorządowcy czytają dzieciom”. Dziś w Bibliotece w Cięcinie odbyło się ostatnie spotkanie. Odwiedzili nas najmłodsi z Przedszkola Publicznego w Cięcinie, a lekturę „Kareta z piernika” Wandy Chotomskiej przybliżyli nam Iwona Kopeć – przewodnicząca Rady Gminy Węgierska Górka,Piotr Tyrlik – wójt gminy Węgierska Górka, Marian Kurowski – zastępca wójta gminy Węgierska Górka,  Leon Figura oraz Jakub Howaniec – radni gminy Węgierska Górka.

wgczytanie4

Literacka podróż w świat cukierniczych wyrobów, ciast i słodkości była fascynująca dla młodych odbiorców. Na jej zakończenie zostali obdarowani pysznymi piernikami. Otrzymali także pamiątkowe zakładki. Spotkanie było także wspaniałą okazją do warsztatów plastycznych i zapoznania najmłodszych ze zbiorami bibliotecznymi.

Dzisiejsze spotkanie zakończyło akcję „Samorządowcy czytają dzieciom”. Jak ją krótko podsumować? Cztery niezwykłe wydarzenia, dziesiątki stron przeczytanego tekstu, odwiedziny w bibliotekach niemal dwustu przedszkolaków, czternastu samorządowców, który podjęli się trudu prezentacji tekstu najmłodszym i nieoceniona ilość korzyści dla dzieci, dorosłych i bibliotek.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Cieszy nas, iż samorządowcy doceniają znaczenie edukacji czytelniczej najmłodszych i tak chętnie przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia. Wierzymy, że tegoroczne spotkania będą kontynuowane i stanowić będą inspirację do podejmowania kolejnych ciekawych inicjatyw na rzecz rozwoju czytelnictwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami świętowali Tydzień Bibliotek!

_____________________

OPG WG