REKLAMAStefczyk

 

Był magicznie, po słowiańsku i...

uroczyście! Za nami Noc Świętojańska zorganizowana przez Stowarzyszenie "Mały Cisiec  - Wielka Sprawa". A że słowiańskie święto, do którego nawiązali inicjatorzy imprezy to głównie ogień i radość, więc i te dwa elementy dominowały w sobotnią noc. Lecz nie tylko.

cisiecnoc4

Warto podkreślić, iż impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, bowiem na boisko na Małym Ciścu przybyło prawie 300 uczestników w różnym wieku.  I nie tylko z Ciśca! Z całej Gminy Węgierska Górka, lecz nie zabrakło także gości ze Śląska. I to oni zaskoczyli organizatorów najbardziej, bo postanowili wziąć udział w konkursie "Jeden z dziesięciu - Cisiec edition". I mieli się czym pochwalić! Pytania konkursowe dotyczyły wiedzy zarowno o Ciścu, jak i o całej Gminie. Zwyciężczynią okazała się Magdalena Kitka z Ciśca Małego. 

cisiecnoc5

To nie koniec atrakcji, choć cisiecka wersja popularnego teleturnieju spotkała się z ogromnym odzewem. W Noc Świętojańską nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wianek. Trudny orzech do zgryzienia miała komisja, bowiem musiała wybrać spośród aż 8 wianków. Wszystkie były piękne, w związku z tym przyznano dwie równorzędne nagrody. 

cisiecnoc3

Do tańca przygrywała wszystkim starosłowiańska muzyka zespołu Żywiołak.

Kulminacyjnym punktem imprezy było rozpalenie tuż przed godziną 22 watry. I na ten moment czekali wszyscy! Był więc płomień, i były dżwięki utworu "bóstwo", który ściśle nawiązywał do słowiańskiej tradycji. 

cisiecnoc1

Te emocje już za nami. Mamy ogromną nadzieję, że impreza będzie miała swoją kontynuację i za rok zostanie powtórzona. 

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Gmina Milówka
Sport
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE