REKLAMAStefczyk

 

Zmarł śp. Ks. Szymon Górny,

kapłan Archidiecezji Krakowskiej, posługujący wiele lat w Austrii. Msza Święta oraz obrzędy pogrzebu będą odprawione w środę, dnia 14 sierpnia 2019 roku o godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego i na cmentarzu w Cięcinie. 

Zmarł ks. Szymon Górny, wikariusz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach od sierpnia 1982 do grudnia 1983 r.

Urodził się w 1957 r. w Węgierskiej Górce. Święcenia kapłańskie z rąk kardynała Franciszka Macharskiego otrzymał 16 maja 1982 r. Do naszej parafii przybył więc jako neoprezbiter. Aktywnie uczestniczył w życiu parafialnym, opiekował się młodzieżą i "Oazą" naszej parafii, organizował wycieczki. Został niespodziewanie przeniesiony do parafii w Krzeszowicach. Na początku lat 90. pracował w parafii św. Brata Alberta w Czyżynach. Swoją późniejszą posługę kapłańską skoncentrował na duszpasterstwie w Austrii, gdzie przebywał wiele lat.- wspomina zmarłego księdza parafia w Zielonkach. 

ksiadz2

 

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Książka Tygodnia
Gmina Jeleśnia
Beskid997
Sport
Wywiady
Gość BESKIDLIVE