REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Przed nami Wszystkich Świętych

i Dzień Zadusznych; czas, w którym nasze myśli i modlitwy podążać będą śladem wspomnień zatrzymanych w zakamarkach serc. W nich bowiem żyją ci, którzy odeszli. W zadumie i nostalgii udamy się na cmentarze i odwiedzimy groby naszych zmarłych. Zapatrzeni w płomień świecy będziemy wspominać tych, których ziemska wędrówka dobiegła końca.  Świadomi czasu i przemijania wiemy jednak, że nigdy nie jest dobry czas na śmierć, dlatego ludzie żyją dopóty, dopóki żyje pamięć o nich.

Listopadowe dni to chwile pełne refleksji i duchowej łączności z bliskimi i dalekimi krewnymi, ze znajomymi i z wszystkimi tymi, których los postawił na naszej drodze. Ten płomień, który zapalamy, uświadamia nam także ulotność i kruchość naszego życia. Stawiamy znicze na grobach naszych bliskich, na tych opuszczonych mogiłach, nadgryzionych zębem czasu, których nikt już nie odwiedza.

Zatrzymajmy się chwilę w codziennym natłoku spraw.  Wspomnijmy również tych, którzy odeszli w ciągu minionego roku, a na stałe wpisali się w pamieć zbiorową naszej gminy.

W Gminie Węgierska Górka pożegnaliśmy w tym roku 167 osób:

8 listopada 2018 roku zmarł Druh Oskar Szczotka od najmłodszych lat związany z Hufcem ZHP Węgierska Górka.

Drugi dzień grudnia 2018 r. przyniósł nam wiadomość o śmierci  radnego i wieloletniego działacza społecznego Jana Feil z Żabnicy.

10 grudnia 2018 r. pożegnaliśmy Tomasza Iwanowa, znanego jako „Buli”. Muzyk, instrumentalista, założyciel kapeli „Grapa”, która swoją muzyką uświetniała wiele imprez gminnych, pozostawił po sobie pustkę...

W lipcu 2019 r. zmarł  radny kilku kadencji Józef Kaleta  z Węgierskiej Górki.

Z Austrii w  sierpniu 2019 roku otrzymaliśmy wieści o śmierci pochodzącego z Węgierskiej Górki ks.  Szymona Górnego

W tym samym miesiącu  zmarł Stanisław Dziedzic,  mieszkaniec Węgierskiej Górki , w latach 1958 - 1972  był Przewodniczącym Osiedlowej Rady Narodowej Węgierska Górka, a od  1 stycznia 1973 r do 31 stycznia 1978 r. pełnił funkcję Naczelnika Gminy Węgierska Górka.

Zapalmy znicze. . Bo tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać.

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE